סופש ארוך (ד עד שבת) בנושא: על חוף החכמה והחמלה בימי סערה - אילן לוטנברג, בסיוע נטע לוי

10/04/2024 עד 13/04/2024
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: אילן לוטנברג 
בסיוע: 
שם המורה: נטע לוי 
תנאי השתתפות: 
פתוח לכולם
מיקום: 
שעת התחלה: רביעי 14:30
שעת סיום: שבת 18:00
סטטוס הקורס: 
רשימת המתנה

ריטריט עם שירות - יש צורך במנהל/ת קורס (בלבד) עם ניסיון קודם בתפקיד זה בעין-דור

פרטים אצל תמי רכזת ההתנדבות eindor.volunteer@tovana.org.il


על חוף החכמה והחמלה בימי סערה

בלימוד הבודהיסטי של חכמה וחמלה מצוי עולם שלם. עולם שאם אנו נפתחות ונפתחים אליו, לא רק כלימוד מושגי, אלא כהתנסות ישירה וחווייתית, מתגלות לנו אפשרויות של חיים חופשיים, ערים ומחוברים יותר.

אנחנו פוגשות ופוגשים כאב וצער בחיים האלה, בחיינו האישיים, מסביבנו אצל אהובינו, ובמעגלים רחבים יותר – בחברה שאנחנו חלק ממנה, ובעולם. בימים אלה, המפגש הזה עז ומטלטל מתמיד. 
הלימוד והתרגול הבודהיסטי מציעים לנו דרכים נבונות ומשחררות לפגוש סבל וגם להיענות לו, כך שנוכל להישאר בלב פתוח במגע איתו, להבין מה מייצר אותו, ולחוש מסוגלות לפעול ולהיטיב. במציאות הקשה והמאתגרת שאנו חולקים בעת הזו, ללימוד העשיר של החכמה והחמלה ולהבנה של האופן שבו הן קשורות זו בזו ומזינות זו את זו יש ערך רב. במהלך הריטריט נחקור ונתנסה בתרגול עם האיכויות האלה, ועם השזירה העדינה שלהן שמזמינה אותנו להישיר מבט אל מציאות חיינו, להישען על המשאבים הזמינים לנו, ולחלוק זמן של שותפות כסנגהה במגע עם עומקי הצער והיופי של החיים.

הריטריט פתוח למתרגלות.ים ותיקות וגם למי שהם.ן חדשים לדרך.

 

דמי הרשמה

דמי הרישום לסופ"ש הם בסך 85 ₪.
דמי ההרשמה מכסים רק חלק קטן מעלויות הקורס, ומטרתם למנוע מקרים של רישום לריטריט ללא הגעה.
בסוף כל קורס המשתתפים יוזמנו לתמוך בנדיבות הלב בעלויות המלאות ובהמשך קיום הפעילויות של תובנה.

זיכוי בעקבות ביטול השתתפות יתאפשר בהתאם למדיניות ההחזרים.

התנדבות בקורס

עמותת תובנה מתבססת ומתנהלת ברובה על עבודת מתנדבים. במהלך השנה מתנדבים בקורסים השונים בעין דור כ-200 מתרגלים, וזאת בנוסף לכ-50 פעילים בתפקידים קבועים. לשם קיום הקורסים והצלחתם יש צורך בהרבה ידיים עוזרות כאנשי צוות מטבח ובתפקידי ניהול הקורסים והמטבח.

הנך מוזמן/ת לחוייה המיוחדת והמעשירה של "ריטריט שירות": הזדמנות לשלב תרגול מדיטציה תוך כדי עשייה, נתינה ועבודה כסנגהה: תרגול מעשיר המהווה גשר אל היושבים על הכרית בריטריט ולתרגול ביום-יום. צוות המטבח ומנהלי הריטריט מתרגלים ריטריט שרות לצד ובחפיפה לכלל מתרגלי הקורס. 

הנכם מוזמנים להתנדב ולתרגל תוך כדי עשייה.

מהי משמעות המילה דאנה?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

אילן לוטנברג לומד ומתרגל שנים רבות את הדרך הבודהיסטית במסורות השונות. ממתרגמי הספרים "קץ הזמן" מאת קרישנמורטי, "מה שלימד הבודהה" מאת ואלפולה ראהולה, ו"סמא סטי" מאת פאיוטו. ממקימי אתר "בודהיזם בישראל", מעורכי כתב העת המקוון של "בודהיזם בישראל", ומיוזמי תכנית "שבילים רבים דהרמה אחת". אילן מלמד בודהיזם ומדיטציה במסגרות שונות. גישתו משלבת לימוד מעמיק של המקורות בשילוב התרגול המדיטטיבי ויישומיו המעשיים כאימון יום-יומי ודרך חיים המובילה לערות ולחופש. אילן מלמד ומלווה מנחים בפרויקט "מדיטציה אחד על אחד", המציע הנחיה אישית וליווי בתרגול מדיטציה למתמודדים עם סרטן ומחלות מאיימות חיים.   דאנה לאילן...
Ilan is a teacher and educator by profession. He came across Buddhism while a Philosophy student and since 1996 has been studying and practicing the Buddhist path with numerous teachers from the Theravada and Mahayana traditions. He is a founding member of "Akoda" and "Middle Way", organizations that bring tools and insights from the Buddhist practice into social action for promoting a culture of non-violence, compassion and peace. He is a co-translator into Hebrew of the books End of Time by Krishnamurti, What the Buddha Taught, by Walpola Rahula and Samasati-An Exposition of Right...