אודות תובנה

עמותת תובנה מציעה מסגרות ללימוד ולתמיכה בתרגול של קשיבות (מיינדפולנס) בדרך הויפאסנה (מכונה גם מדיטציית תובנה - Insight Meditation). הלימוד שואב השראה, הבנה וידע מן הפילוסופיה והמסורת הבודהיסטיים, ומתמקד במתן כלים לטיפוח של תשומת לב, בהירות, חמלה, סבלנות וחוכמה, כדרך חיים. 

העמותה פועלת במקביל למרכזי מדיטציה נוספים ברחבי העולם, העוסקים בתרגול ולימוד של מדיטציית תובנה, ומזמינה קשת רחבה של מורים מנוסים, מהארץ ומחו"ל, ללמד בריטריטים (בני שלושה ימים עד שלושה שבועות) המתקיימים לאורך השנה. כמו כן, מארגנת העמותה הרצאות, קורסים, מפגשים וקבוצות תרגול שבועיות, באופן מקוון או ברחבי הארץ, המיועדים לתמוך בתרגול בחיי היום יום ולהרחיבו. שני מוקדי הפעילות המרכזיים של העמותה הם מרכז הריטריטים בקיבוץ עין-דור, ומרכז הפעילות העירוני, "בית הסנגהה", בתל אביב. 

עמותת תובנה הוקמה ב-1995 ומקיימת את פעילותה ברצף, יציבה ומאוזנת כלכלית. בעמותה פועלים בהתנדבות חברים רבים, התורמים מזמנם וממשאביהם בשירות בקורסים (רישום, ניהול ומטבח), באירוח קבוצות ישיבה, בגינון, ועוד ועוד. לצידם, מספר מצומצם של עובדות ועובדים בשכר, האחראים על הניהול השוטף. המורים בתובנה הם מתנדבים המלמדים על בסיס דאנא (תרומה).

אסיפה כללית של חברי העמותה מתכנסת פעם בשנה על-פי חוק, וממנה את הוועד המנהל של העמותה. חברות בעמותה, שמשמעה זכות הצבעה באסיפה, מוקנית למי שהגיעו לאסיפה הכללית, עם חמש שנים לפחות של תרגול מדיטציית תובנה ופעילות בעמותה במשך שנה לפחות. המטרה היא ליצור קבוצה מחויבת ומתמידה שיכולה להתוות את דרכה של העמותה. הגעה לאסיפה והשתתפות בדיון פתוחה לכולם, אך זכות ההצבעה שמורה לחברי העמותה כמתואר.

הוועד המנהל אחראי לתפקודה התקין של העמותה על-פי החוק וברוח הדהרמה. הוועד מאשר את תוכנית הפעילות ואת התקציב השנתי, מקבל דיווחים ממנכ"לית העמותה וההנהלה. הוועד אמון גם על הנושאים האתיים הקשורים בקורסים, במתרגלים ובמורים המנחים בתובנה. 

לב ליבה של העמותה הוא ההתנדבות. ללא הנתינה המסורה של זמן ומרץ של אנשים רבים וטובים לאורך השנים, לא הייתה תובנה מתקיימת ומקיימת את פעילותה. העמותה פתוחה ושמחה לקראת אנשים הרוצים להתנדב. אם ניחנת בכישורים ספציפיים בתחום כלשהו (בישול, ארגון, מחשבים, גרפיקה, תרגום)  או פשוט ברצון טוב לתרום,  את/ה מוזמן/ת ליצור אתנו קשר דרך כתובת האימייל tovana@tovana.org.il.

 

לחצו כאן לצפיה בקוד האתי של עמותת תובנה

 

לחצו כאן לצפיה בפרוטוקולים האחרונים של הועד המנהל

 

לחצו כאן לתקנון בנוגע להטרדות מיניות ופניות בנושא

 

תובנה הנה עמותה רשומה ללא כוונות רווח (מלכ"ר).

מסמך אישור ניהול תקין מרשם העמותות:
 

PDF iconניהול תקין 2020-2021.pdf
 


מספר מלכ"ר: 580255735

כתובת העמותה: לכבוד עמותת תובנה, קיבוץ עין דור, ד.נ. יזרעאל, מיקוד 1933500