אודות תובנה

עמותת תובנה היא גוף תומך ומארגן עבור אלו המעוניינים להתעורר דרך פיתוח ותרגול תשומת לב בחיי היום יום באמצעות מדיטציית תובנה (ויפאסנה) השואבת השראה, הבנה וידע מן המסורת, הפילוסופיה והתרגול הבודהיסטיים כדרך חיים.

העמותה פועלת במקביל למרכזי מדיטציה נוספים ברחבי העולם, אשר עוסקים בתרגול ולימוד של מדיטציית תובנה, ומזמינה קשת רחבה של מורים מנוסים, מהארץ ומחו"ל, ללמד בקורסים (בני שלושה ימים עד שלושה שבועות) המתקיימים לאורך השנה. כמו כן, מארגנת העמותה במהלך השנה הרצאות, מפגשים וקבוצות תרגול שבועיות ברחבי הארץ, המיועדים לתמוך בתרגול בחיי היום יום ולהרחיב אותו.

עמותת "תובנה" היא ארגון התנדבותי ללא מטרות רווח המנוהל באמצעות ועד שנבחר על ידי אסיפת העמותה מדי שנה. בעמותה פועלים בהתנדבות חברים רבים, התורמים מזמנם וממשאביהם בשירות בקורסים (רישום, ניהול ומטבח), באירוח קבוצות ישיבה ועוד ועוד. ארבעה רכזי העמותה בשכר אחראיים על הניהול השוטף. המורים בתובנה מלמדים על בסיס דאנא (תרומה).

אסיפה כללית של חברי העמותה מתכנסת פעם או פעמיים בשנה, דנה בנושאים שונים ובין היתר ממנה את הוועד המנהל של העמותה. חברות בעמותה, שמשמעה זכות הצבעה באסיפה, מוקנית למי שהגיע לאסיפה הכללית, מאחוריו חמש שנים לפחות של תרגול מדיטציית תובנה והיה פעיל בעמותה במשך שנה לפחות. המטרה היא ליצור קבוצה מחויבת ומתמידה שיכולה להתוות את דרכה של העמותה. פעילים אחרים בתובנה יכולים להגיע לאסיפה ולהשתתף בדיון, אך אינם בעלי זכות הצבעה.

הוועד המנהל אחראי לתפקודה התקין של העמותה עפ"י החוק וברוח הדהרמה. הוועד מאשר את תוכנית הפעילות ואת התקציב השנתי, מקבל דיווחים ממנכ"ל העמותה והרכזים. הוועד אמון גם על הנושאים האתיים הקשורים בקורסים, במתרגלים ובמורים המנחים בתובנה. 

לב ליבה של העמותה הוא ההתנדבות. ללא הנתינה המסורה של זמן ומרץ של אנשים רבים וטובים לאורך השנים, לא הייתה העמותה מתקיימת ומקיימת את פעילותה. כך, העמותה פתוחה ושמחה לקראת אנשים הרוצים להתנדב.

אם ניחנת בכישורים ספציפיים בתחום כלשהו (בישול, ארגון, מחשבים, גרפיקה, תרגום)  או פשוט ברצון טוב לתרום,  את/ה מוזמן/ת ליצור אתנו קשר דרך כתובת האימייל tovana@tovana.org.il או דרך הטלפון של העמותה 054-5695931/2.

 

לחצו כאן לצפיה בקוד האתי של עמותת תובנה

 

לחצו כאן לצפיה בפרוטוקולים האחרונים של הועד המנהל

 

לחצו כאן לתקנון בנוגע להטרדות מיניות ופניות בנושא

 

תובנה הנה עמותה רשומה ללא כוונות רווח (מלכ"ר).

מסמך אישור ניהול תקין מרשם העמותות:

מספר מלכ"ר: 580255735
כתובת העמותה: לכבוד עמותת תובנה, קיבוץ עין דור, ד.נ. יזרעאל, מיקוד 1933500