דהרמה ומעורבות בעולם, קורס העמקה היברידי בהנחיית אסף סטי אל-בר

01/05/2024 עד 19/06/2024
קטגוריית האירוע: 
תנאי השתתפות: 
למי שסיימו קורס הנעת גלגל הדהרמה / שני סופ"ש ויפאסנה בשתיקה / ריטריט ויפאסנה בשתיקה
המורה: 
שם המורה: אסף סטי אל-בר 
שעת התחלה: רביעי 18:30
שעת סיום: רביעי 21:30
סטטוס הקורס: 
הרשמה פתוחה

8 מפגשים החל ב- 1.5.24 ועד ה- 19.6.24 בין 18:30 ל-21:30

תרגול הדהרמה מציע לנו את האפשרות להתבונן בדפוסי התודעה שלנו ולהבינם כדי להוביל אותנו להפסקות הדוקהה - הסבל ואי הנחת שבחיינו. קל לראות את התרגול הזה כתרגול אישי שמוביל לאושר אינדבידואלי. אולם הבנה מעמיקה של הריקות, האופי הלא אישי של הדוקהה, ההתהוות המותנית והתלות ההדדית במארג החיים, מובילה את מעמיקי חקר התודעה למסקנה ההפוכה - קיום ער אינו יכול להיות נפרד מפעולה חסרת לאות לשחרור כל הברואות והברואים.

כיצד ערכים נאצלים אלה, שנשענים על אידאל הבודהיסטווה פוגשים את המציאות של ישראל 2024, מציאות של קונפליקט, אלימות מלחמה ושסעים חברתיים? המגע עם דוקהה מעורר קשת רחבה של תגובות אוטומטיות וטבעיות אצל אנשים שונים. חלקנו חשים וחשות בתקופה הנוכחית התמלאות ושותפות גורל בפעולה לקידום מטרות ושינויים חברתיים, בהתנדבות למען מטרות שונות ובפעולה שיוצאת מגדרות העצמי האישי והמצומצם. אחרות חשות שיתוק מול גודל האתגרים וסערת הרגשות שמאיימת לסחוף ולהטביע במגע עם דוקהה עמוקה כל כך. מה הדרך הנכונה להגיב? האם עליי להקריב את מטרותיי האישיות וחיי כדי להענות לצרכים הרבים? האם מותר לי לשמוח ולהנות? האם זה בסדר לטפל בעצמי? 
 
במהלך הקורס נכיר ונתרגל עם מושגים בודהיסטים חשובים שיאפשרו לנו להתבונן בשאלות אלה בצורה מועילה ומעוררת חכמה, כמו השלמויות (הפרמיטות) והפרמיטה של דאנה, ומושגים שונים מתוך מסורת המאהינה, אשר שמה במרכז את אידאל הבודהיסטווה, את תרגול החמלה ואת מושג האופאיה (אמצעים מיומנים). נחקור את האפשרות לפעול באופן שלא גורם לדילול המשאבים הפנימיים ולשחיקת החמלה אלא באופן שמוביל להרחבה של בסיס הקיום מעבר לאני המצומצם ולהעמקת התובנה, להגברת הרווחה האישית וליכולת להענות לעולם ממקום יציב ומלא.
נלמד, נחקור ונעמיק יחד כסנגהה, שמשתפת ונתמכת בחברות לדרך, את האפשרות יקרת הערך וייחודית כל כך של התעוררות במגע עם מציאות של דוקהה במאה ה-21.
 
הקורס יתקיים בפורמט היברידי, בבית הסנגהה בתל אביב ואונליין.
 

הלוואי שכולנו, הלוואי שכולם יהיו חופשיים מסבל

הלוואי שכולנו, הלוואי שכולן, יהיו מאושרות

והלוואי שתהליכים של לימוד ותרגול משותפים יעזרו לכולנו

להרבות טוב בעולם

ההשתתפות בקורס היא בהרשמה מראש בלבד ומותנית בניסיון התרגולי שצוין מעלה.
להרשמה יש למלא את הפרטים בטופס המקוון בכפתור מצד שמאל
לאחר מילוי טופס ההרשמה ותשלום דמי ההשתתפות תקבלו מכתב אישור הרשמה וקבלה למייל. אם לא קבלתם כל מענה לאחר מספר שעות נא בדקו בתיבת הספאם.
 
עלויות הקורס 
 
עמותת תובנה אינה נתמכת על ידי גוף או מוסד כלשהו. במרבית פעילותיה, היא פועלת ברוח המסורת העתיקה של "דאנה" (נתינה מתוך נדיבות הלב).
הפעילויות מתקיימות בזכות נדיבות ליבם של מתרגלים התומכים בעמותה בתרומות כספיות, וכן בזכות נדיבות ליבם של מספר גדול של פעילים ומתנדבים הפועלים ללא שכר.
 
 
1. דמי הרשמה לקורס
עבור הקורס אנו גובים דמי השתתפות שנועדו לכיסוי הוצאות הקורס (עלויות שכירת הפלטפורמה והוצאות ארגון שונות).
את דמי ההשתתפות יש לשלם מראש בלבד.
אנו מציעים מחיר שנועד לחבר בין הצורך בכיסוי הוצאות לבין רוח הדאנה (נדיבות).
 
דמי ההשתתפות בקורס - 370 ש"ח, שנועדו לכסות את הוצאות הארגון של הקורס.
התשלום אינו כולל תמורה עבור ההוראה
 
אתם מוזמנים לשלם את הסכום המוצע או סכום גבוה יותר, כדי לסייע לתובנה להמשיך ולהציע את הקורסים ולתמוך במי שאין ביכולתו לשלם.
מי שאין ביכולתם לשלם את הסכום המלא אנא שלמו כמה שמתאפשר. 
נבהיר כי אנחנו לא נרצה שאנשים לא ישתתפו בקורס בשל מגבלה כספית.
שימו לב כי תובנה אינה יכולה להעביר מדמי ההשתתפות שלכם דאנה למורה. התמורה למורה ניתנת בנפרד כפי שמתואר כאן:
 
2. תמורה להוראה
 
ההוראה בקורס ניתנת במסורת ה'דאנה' – נדיבות הלב: ללא מחיר נקוב מראש על מנת לאפשר לכל מי שמעונינ/ת להגיע ולתרגל ללא תלות במצב כלכלי.
זוהי תמיכה קהילתית בה כל אחד ואחת נותנים לפי יכולתם/ן על מנת לסייע גם לאלה שידם אינה משגת במקביל.
במקביל הקהילה תומכת במורים ובמורות באמצעות תרומה שניתנת בסיום המפגש.
מורים רבים המלמדים בקורסים של "תובנה" מקדישים את חייהם להפצת הדהרמה מתוך נדיבות לב ורצון טוב לסייע לאחרים בדרך.
התרומות מסייעות להם להמשיך ולקיים אורח חיים של העמקה בדרך ולחלוק את פירותיה עם האחרים.
בסיום כל מפגש המשתתפים והמשתתפות מוזמנים/ות לתמוך מנדיבות ליבם במנחה ובהמשך הוראת הדהרמה בדרך זו.
 
מענה לפניות
 
לשאלות הנוגעות להרשמה ניתן לפנות למייל citycourse@tovana.org.il 
 

הלוואי ונפיק את מירב התועלת מן התרגול בקורס זה.

הלוואי וכל יצור חי יהיה משוחרר מכאב ומסבל

הלוואי וכל יצור חי יחיה חיים חופשיים, מאושרים ואמיתיים

 

מדיניות ביטולים

טרם ההרשמה, אנא בדוק/בדקי שבאפשרותך להשתתף בפעילות מתחילתה ועד סופה בצורה מלאה.
אם אינך יכול/ה להגיע, אנא כתוב/כתבי לנו במייל חוזר למייל שנשלח אליך עם סיום ההרשמה, בבקשה לבטל.
זיכוי בעקבות ביטול ההשתתפות יתאפשר בהתאם למדיניות ההחזרים של תובנה.

מהי משמעות המילה דאנה?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

אסף סאטי - אל בר
מתרגל מזה למעלה מעשרים שנים במסורת הויפסנא והבודהיזם הטיבטי, בתוכן תקופות תרגול ארוכות בתאילנד, הודו ונפאל. משלב תרגול ויפסנא עם דגש על פיתוח וטיפוח איכויות הלב והחמלה המעשית שמתבטאת בפעולה בעולם. מלמד פילוסופיה ובודהיזם במסגרות שונות. בעבודת הדוקטורט מציג תפיסה חינוכית בת-זמננו המבוססת על הדרך הבודהיסטית ועל הבודהיזם המעורב-חברתית.   דאנה לאסף סטי אל-בר   סרטוני יוטיוב לפרטים נוספים, מאמרים ואירועים באתר של סטי - https://meditations.org.il/ קישור לעמוד יוטיוב עם הקלטות – כאן.
Assaf has been practicing for 20 years in the Vipassana and Tibetan traditions. He had practiced extensively in Thailand, India and Nepal. He combines vipassana practice with emphasis on developing and cultivating qualities of heart and practical compassion, expressed through being involved in the world. He teaches Philosophy and Buddhism and also works on a PhD thesis aimed at presenting a contemporary educational approach based on the Buddhist path and the socially engaged Buddhism.   דאנה לאסף סטי אל-בר   Youtube videos For more details, articles and events, go to - https://meditations.org...