סופ"ש עם סטיבן פולדר ואלהיה אייל מור, בסימן כוונה נכונה ואמון בדרך (SADHA)

10/09/2020 עד 12/09/2020
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: סטיבן פולדר
בסיוע: 
שם המורה: אלהיה אייל מור
שעת התחלה: חמישי 16:00
שעת סיום: שבת 17:00
משיב נפש בכליל מזמינים לסופ"ש:
 
שבוע לפני ראש השנה העברי, נתכנס בכליל היפיפייה בכדי להקדיש סופ"ש להתבוננות והתכוונות ברוח הדהרמה,
 
כוונה נבונה היא אחד הנתיבים בדרך המתומנת המובילה לשחרור. הבודהה לימד שהעולם כולו – כולל מחשבות רגשות ופעולות— מתהווה מתוך הכוונות שלנו. זיכוך הכוונות העולות בנו מרגע לרגע פותח שער לחיים שהם ביטוי של לב ער אוהב וחופשי.
 
אמון, או sadha בפאלי, הוא הראשון מבין חמשת הכוחות הרוחניים שהבודהה מזמין אותנו לטפח בדרך לשחרור. משמעות המילה סדהה היא "להניח את הלב על" — מונח המזמין אותנו להרהר: על מה אנחנו מניחים את הלב? מה הם מקורות ההשראה שלנו? מהו לפיד האש המכוון אותנו במדבר? על מה ניתן לסמוך ומה מהווה עבורנו מקלט אמיתי?
 
בימים סוערים אלה, שאלות אלו הן רלוונטיות על אחת כמה וכמה.
 
האמון הוא חיוני לצעידה מיטיבה בדרך, האמון והכוונה פועלים יחדיו, מזינים זה את זו.
 
במהלך הריטריט, נתרגל מפגש רך וקשוב עם כל רובדי החוויה שלנו; תחושות, רגשות, מחשבות ומצבי תודעה, תוך פיתוח וטיפוח איכויות האמון והכוונה הנבונה— בכדי לכוון את עצמנו לשנה חדשה ברוכת תבונה, אהבה, חמלה וחיים (כתבינו בספר החיים).

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

ד"ר סטיבן פולדר הוא ממובילי התרגול הבודהיסטי בישראל, המייסד והמורה הבכיר של "עמותת תובנה".מעורבותו במדיטציית מיינדפולנס ומדיטציית ויפאסנה החלה בשנת 1975, מאז בילה שנים רבות בהודו וקיבל הדרכתם של מורים שונים מבורמה, הודו והמערב. סטיבן מלמד מזה כ20 שנים, עיקרן בישראל וחלקן בחו"ל, ריטריטים, קורסים ושיעורים שנתיים, ברובם למתרגלים ותיקים, ועסק גם בהכשרת מורים בישראל. סטיבן דוגל בשימוש בדהרמה לקידום השלום בחברה.  סטיבן למד באוניברסיטת אוקספורד ובלונדון, בעל תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית, ופרסם ארבעה-עשר ספרים אקדמיים ופופולאריים בנושא של ריפוי פנימי וחיצוני. כיום הוא מתגורר בכליל, כפר אקולוגי...
Dr. Stephen Fulder was born in London in 1946 and educated at Oxford and the National Institute of Medical Research, where he was awarded his Ph.D in molecular biology. He was a lecturer at London University. He is the founder and senior teacher of Tovana (the Israel Insight Society). He has been involved in Vipassana/ Mindfulness meditation and dharma practice since 1975, has spent years in India and has been guided by a variety of teachers from Burma, India and the West. Stephen has been teaching for 20 years, mostly in Israel but also abroad, and he teaches a large number of retreats,...