שבת תרגול וחקירה בכליל בנושא סוף החיים עם ערן הרפז, כרמל שלו ורחל שקדי

28/04/2018
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
ערן הרפז,
כרמל שלו
נגישות:
נגישות טובה
שעת התחלה: שבת 10:00
שעת סיום: שבת 17:00
משיב נפש מזמינים לשבת תרגול וחקירה בכליל  בנושא "בואו נדבר על זה – סוף החיים" 
 
 עם ערן הרפז, כרמל שלו ורחל שקדי.
 
 
 
ב- 28.4.2018, בין השעות 10:00-17:00, במשיב נפש, כליל.
 
 
 
 
השלבים הסופיים של החיים מפגישים אותנו עם מצבים מורכבים הן מבחינה רגשית והן מבחינה פרקטית.
 
אנשים יקרים לנו דועכים לנגד עינינו, ולעתים קרובות סובלים ממצוקות קשות ופעמים רבות אנו עומדים מולם חסרי אונים. פעמים רבות איננו יכולים לטפל בהם כפי שהיינו רוצים. לפעמים אנו נדרשים לקבל החלטות קורעות לב – לאשפז או לא לאשפז? לנתח או לא לנתח? לחבר למכשירי החייאה או לא?
 
בדרך כלל איננו יודעים מה הם היו רוצים. איננו יודעים כי לא דיברנו על כך כשהם עוד היו מסוגלים.
אנחנו לא אוהבים להידרש אל הדברים. אבל רובנו צפויים להגיע למצבים שבהם אנחנו ויקרנו לא יוכלו לקבל בעצמם החלטות בנוגע לעצמם או שלא נוכל לקבל בעצמנו החלטות על עצמנו.
אם נהיה אמיצים מספיק כדי לברר את השאלה 'מה לעשות במקרה ש…?', תוך שיחה פתוחה עם ילדינו, הורינו או האנשים הקרובים אלינו, 
 
זה עשוי לדייק את הבחירות שייעשו בסוף חיינו או חייהם של הורינו. זה עשוי להקל את הנטל המוסרי של קבלת החלטות לגבי חיים ומוות.
לפעמים הקרובים שלנו לא רוצים להקשיב. גם הם פוחדים לגעת בנושא, ומתוך רצון טוב ואהבה הם יכולים גם להשתיק את הנושא. 
 
האם נוכל לפגוש את הדברים בקשב חומל?
 

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

עוסק במדיטציה ולימודים בודהיסטיים ברחבי העולם מזה כ-20 שנה, במהלכן עשה תקופות ארוכות בדממה במנזרים ומרכזי מדיטציה בהודו, נפאל, אנגליה, צרפת ואוסטרליה. מלמד ומנחה ריטריטים של ויפסאנה, סמינרים וסדנאות מטעם עמותת 'תובנה', מכללת 'רידמן', 'ערנות' ועוד, ומוביל מסעות מדיטציה להודו. מתגורר עם אשתו ומשפחתו, ביישוב כליל שבגליל המערבי.
Has been practicing, studying and teaching meditation and Buddhism for the past ten years in Asia, Australia, Europe and Israel, where he lives today with his family in the settlement of Clil in the northern Galile mountains. For the past five years, Eran has also been one of the heads of Tovana.
כרמל שליו
ד"ר כרמל שלו, מהמייסדות של תנועת חכמת ההזדקנות.  פגשתי מדיטציה לראשונה ב-1995 ומאז אני הולכת בדרך של בודהיזם חילוני דרך תרגול בחיי היומיום, חקירה מעוגנת בגוף, ולימוד. אני בעלת תואר דוקטור מאוניברסיטת ייל, עבדתי כמשפטנית בשירות הציבור ובאקדמיה, התמחיתי באתיקה של בריאות, מגדר, ביוטכנולוגיה וזכויות האדם, ופרסמתי ספרים ומאמרים רבים בנושאים אלה. היום אני מתעניינת בעיקר בדהרמה ומנחה קבוצות לימוד, תרגול ושיח עם עניין מיוחד בהזדקנות, מצד אחד, ובאתיקה, מצד שני. אני מלמדת גם צ'י גונג כתרגול של מדיטציה בתנועה לפתיחת הלב. תרגמתי עם ערן הרפז את "בודהיזם ללא אמונות" מאת סטיבן בצ'לור, ואני חברת מערכת כתב...
Dr. Carmel Shalev, co-founder of the Wisdom of Aging movement.   My first experience of meditation was in 1995, and ever since I have been walking a path of secular Buddhism through practice in the daily life, embodied inquiry and contemplative study. I earned a doctoral degree from Yale Law School, worked as a public interest lawyer and academic, specialised in ethics of health, gender, biotechnology and human rights, and published books and numerous articles on these subjects. Today my main interest is in the dharma, and I facilitate groups of study, practice and dialogue - especially on...