ערב מבוא למדיטציית תובנה (מיינדפולנס) בהנחיית גיא סעאתי

18/10/2017
קטגוריית אירוע: 
ערב מבוא
בהנחיית: 
תנאי השתתפות: 
פתוח לכולם
נגישות:
נגישות לא טובה
,
קומה שלישית, ללא מעלית.
שעת התחלה: רביעי 19:00
שעת סיום: רביעי 21:00
ערב מבוא למדיטציית תובנה (מיינדפולנס)
בבית הסנגהה של עמותת תובנה, רח עובדיה מברטנורה 21 דירה 15

מפגש הכרות עם מדיטציית תובנה (מיינדפולנס)

הערב יכלול התנסות קצרה במדיטציה, שיחה וזמן לשאלות ותשובות.

הערב פתוח לכל אדם ונועד לכל מי שמתעניין במדיטציה ומעוניין לדעת קצת יותר.

 

הרשמה

אנא מלאו את הטופס המקוון
 

עלות ההשתתפות

המפגש מתקיים על פי מסורת הדאנה - המסורת העתיקה של נתינה מתוך נדיבות הלב.

הלימוד של המורה ניתן ללא הבטחה מוקדמת תמורה והיא נשענת על נדיבות ליבם של המשתתפים בסיום.
 

אנא הגיעו כ 15 דקות לפני תחילת המפגש על מנת שנוכל להתחיל במועד.

להתראות !
 

מה זה דאנה?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.
 

מורים ומנחים בפעילות זו

במבט לאחור, ההיכרות שלי עם התרגול התחילה בנעורי. אני זוכר עוד בימי התיכון שבמשך תקופה ארוכה בשעות אחר הצהריים, כשהבית היה שקט, הייתי מכין כוס תה ומתיישב ללא מעש. שותה לאט, מתבונן במה שמופיע ומאפשר לדברים לשקוע. לפעמים קורא פרק מספר רוח שעורר בי השראה באותם זמנים, וממשיך לשבת.   אני זוכר איך בזמנים האלו הייתי נספג אל תוך השקט הזה שלימים אקרא לו מדיטציה, נוכחות וחופש. עם הזמן נוכחתי לדעת שהרגעים האלה יוצרים שינויים משמעותיים מתחת לפני השטח של חיי היום יום. דבר שהניע שינוי בחיי לעבר חיי מודעות, אי אלימות וחופש. מאז השתתפתי במספר קורסים וקבוצות ישיבה שבועיות, עשרות ריטריטים בשתיקה בארץ, בהודו...
Practices Vipassana meditation with Tovana in Israel. Also practiced for long periods of time in India and a monastery in Thailand with different traditions. Manager of Tovana sangha house in Tel-Aviv. Active member of Socially Engaged Dharma in Israel.