קורס משפחות בהנחיית שימי לוי

23/08/2018 עד 27/08/2018
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: שימי לוי
תנאי השתתפות: 
פתוח לכולם
מיקום: 
שעת התחלה: חמישי 14:00
שעת סיום: שני 14:00

אנו שמחים להזמינכם לקורס המשפחות ברוח הדהרמה שיתקיים בעין דור.

בשונה מריטריטים אחרים של תובנה, כאן הדגש הינו על החיבור בין הדהרמה לחיי המשפחה והקהילה, בתמיכת הסנגהה, ובליווי המורים. רוב התרגול בריטריט יקרה תוך כדי הטיפול בילדים והשהיה איתם, וההשתתפות בתפעול הקורס, ורק מיעוטו יקרה במסגרת המסורתית של ישיבה והליכה. הקורס מיועד לקהילת המתרגלים של תובנה, למשפחות המעוניינות להכניס את הדהרמה לחיי היומיום שלהן, ושלפחות אחד ההורים בהן השתתף בריטריט ארוך בעין דור בעבר.

המטרה היא לחוות חיי דהרמה בקהילה, לראות כיצד ניתן לבנות את הגשר בין התרגול לחיי המשפחה, תחומים שבחיי היומיום לעיתים נדמה כי הם נפרדים. נראה כיצד ניתן להיות הורים ולהשתמש בכלים ובאיכויות המתפתחות בדרך הדהרמה כדי שהמשפחה כולה תצא נשכרת.

family 2012a
החיים בקהילה במסגרת הקורס, פותחים פתח להיכרות וקשרים בין משפחות, בין ילדים על סף גיל ההתבגרות, לילדים קטנים, בין הורים צעירים לבני נוער, האינטמיות הנוצרת בקורס מאפשרת ראייה רחבה יותר של תפקידנו בקהילה, תפקיד החורג מהמשפחה הגרעינית.

תחילת הקורס תהיה בדגש על היכרות בין המשתתפים ויצירת המרקם שיאפשר את הפעלת הקורס בשיתוף והרמוניה.
כאן גם האתגר שהקורס מציב, הקורס בנוי כך שההורים יפעילו את הילדים חלק ניכר מהיום, הורים מתבקשים להכין פעילות קבוצתית המיועדת להורה וילד או לילדים בלבד, בתחום היצירה, התנועה או המשחק.

בריטריט יפעלו מספר מרכזי פעילות, בזמנים קבועים בלוח הזמנים. באולם מדיטציה יהיה תרגול מתמשך במהלך כל היום כך שמתרגל הפנוי מתפקידו כהורה, מעבודה במטבח ובתחומי החינוך הקהילתיים יוכל לשבת. 
שיחות קבוצתיות עם המורים ושיחות דהרמה יתקיימו מדי יום והן יהוו את המשענת הנחוצה לבניית החיבור בין הדהרמה לחיי היומיום המשפחתיים, הבאים לידי ביטוי בעבודה השוטפת במטבח, בטיפול בילדים ובהדרכת פעילות למשפחות.

למי מתאים הקורס?

הריטריט מיועד לקהילת מתרגלי תובנה, למשפחות בהן לפחות אחד ההורים ישב לפחות קורס ארוך אחד בעין דור בשתיקה.

ילדים מתחת לגיל חמש חייבים בליווי צמוד של אחד ההורים, ולכן לא תתאפשר השתתפות של משפחות עם יותר מילד אחד מתחת לגיל זה.

הורה יחיד יוכל להשתתף בקורס עם שני ילדים לכל היותר, ובתנאי שהם מעל גיל חמש.

העלויות עבור השהייה בעין דור:
 
 
  זוג הורים + ילדים    הורה אחד + ילדים
משפחה של שניים   ₪ 1,308
משפחה של שלושה ₪ 1,786 ₪ 1,536
משפחה של ארבעה ₪ 2,025 ₪ 1,775
משפחה של חמישה ₪ 2,264 ₪ 2,014
משפחה של ששה ₪ 2,503 ₪ 2,253
   
 
     
דמי רישום בסך 10% לא יוחזרו במקרה של ביטול בכל שלב
ביטולים בתאריכים 22.7 ועד ה -  31.7 יחויבו בסך 20% מסך התשלום
ביטול מה 1.8 ועד ה -16.8 יחויב ב 50% מסך התשלום
החל מיום ה-17.8 ביטול יחויב בתשלום מלא  
     
:₪ 225 הנחה למשפחות עם ילדים עד גיל שנתיים

בריטריט יכולות להשתתף עד 25 משפחות.

לפרטים נוספים ושאלות:

tovanafamilyretreat@gmail.com

כתבה על קורס משפחות בתובנה:

 

family 2012

 

family 2012b

 

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.
 

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

שימי לוי
מתרגלת, מלמדת ולומדת דהרמה ומדיטציה משנת 1989. מתוכן, ארבע וחצי שנים כנזירה במנזרים בודהיסטים (תרהוודה) בתאילנד.​   שימי מנחה סדנאות של ויפאסנה  ובעשייתה רואה חשיבות להבאת תשומת הלב לחיי היום יום . מחלוצות תחום המיינדפולנס והתאמתו לילדים. מפתחת תוכנית "שפת הקשב" לטיפוח מיומנויות קשב (מיינדפולנס) בילדים ובמערכת החינוך. מתגוררת עם משפחתה במעגן מיכאל.   
Has practiced vipassana meditation since 1988, including four years as a nun in Thailand. Simi leads seminars and retreats in vipassana meditation in Israel. In her work, she emphasizes bringing awareness to everyday life. Simi is also the founder and coordinator of "The Language of Listening," a program in the Israeli educational system designed to cultivate the skills required to pay attention and listen for children and adults. Link to Simi dharma talks (Hebrew)