קורס משפחות בהנחיית שימי לוי

22/08/2018 עד 25/08/2018
קטגוריית אירוע: 
קורס משפחות
בהנחיית: 
תנאי השתתפות: 
פתוח לכולם
מיקום:
נגישות:
נגישות טובה
שעת התחלה: רביעי 14:00
שעת סיום: שבת 18:00

אנו שמחים להזמינכם לקורס משפחות ברוח הדהרמה שיתקיים בעין דור.

בשונה מריטריטים אחרים של תובנה, כאן הדגש הינו על החיבור בין הדהרמה לחיי המשפחה והקהילה, בתמיכת הסנגהה, ובליווי המורים. רוב התרגול בריטריט יקרה תוך כדי הטיפול בילדים והשהיה איתם, וההשתתפות בתפעול הקורס, ורק מיעוטו יקרה במסגרת המסורתית של ישיבה והליכה. הקורס מיועד למשפחות המעוניינות להכניס את הדהרמה לחיי היומיום שלהן, ושלפחות אחד ההורים בהן השתתף בריטריט ארוך בעבר.

המטרה היא לחוות חיי דהרמה בקהילה, לראות כיצד ניתן לבנות את הגשר בין התרגול לחיי המשפחה, תחומים שבחיי היומיום לעיתים נדמה כי הם נפרדים. נראה כיצד ניתן להיות הורים ולהשתמש בכלים ובאיכויות המתפתחות בדרך הדהרמה כדי שהמשפחה כולה תצא נשכרת.

family 2012a
החיים בקהילה במסגרת הקורס, פותחים פתח להיכרות וקשרים בין משפחות, בין ילדים על סף גיל ההתבגרות, לילדים קטנים, בין הורים צעירים לבני נוער, האינטמיות הנוצרת בקורס מאפשרת ראייה רחבה יותר של תפקידנו בקהילה, תפקיד החורג מהמשפחה הגרעינית.

היומיים הראשונים של הקורס יהיו בדגש על היכרות בין המשתתפים ויצירת המרקם שיאפשר את הפעלת הקורס בשיתוף והרמוניה.
כאן גם האתגר שהקורס מציב, הקורס בנוי כך שההורים יפעילו את הילדים חלק ניכר מהיום, הורים מתבקשים להכין פעילות קבוצתית€“ המיועדת להורה וילד או לילדים בלבד, בתחום היצירה, התנועה או המשחק.

בריטריט יפעלו מספר מרכזי פעילות, בזמנים קבועים בלוח הזמנים. באולם מדיטציה יהיה תרגול מתמשך במהלך כל היום כך שמתרגל הפנוי מתפקידו כהורה, מעבודה במטבח ובתחומי החינוך הקהילתיים יוכל לשבת. 
שיחות קבוצתיות עם המורים ושיחות דהרמה יתקיימו מדי יום והן יהוו את המשענת הנחוצה לבניית החיבור בין הדהרמה לחיי היומיום המשפחתיים, הבאים לידי ביטוי בעבודה השוטפת במטבח, בטיפול בילדים ובהדרכת פעילות למשפחות.

למי מתאים הקורס?

הרטריט מיועד למשפחות בהן לפחות אחד ההורים ישב לפחות קורס ארוך מלא אחד בשתיקה.

ילדים מתחת לגיל חמש חייבים בליווי צמוד של אחד ההורים, ולכן לא תתאפשר השתתפות של משפחות עם יותר מילד אחד מתחת לגיל זה. הורה יחיד יוכל להשתתף בקורס עם שני ילדים לכל היותר, ובתנאי שהם מעל גיל חמש.

הריטריט יתחיל ביום רביעי בשעה 15:00, ויסתיים בשבת אחה"צ.

העלויות עבור השהייה בעין דור יהיו:

מספר ילדים שני הורים הורה אחד
1 ₪ 1,498 ₪ 1,073
2 ₪ 1,697 ₪ 1,298
3 ₪ 1,896 ₪ 1,497
4 ₪ 2,095 ₪ 1,696

דמי רישום בסך 10% לא יוחזרו במקרה של ביטול בכל שלב.

ביטול מה9/7 ועד ה22/7 יחוייב ב50% מסך התשלום.

החל מיום ה23/7 ביטול יחוייב בתשלום מלא.

הנחה למשפחות עם ילדים עד גיל שנתיים - 180 ש"ח

בריטריט יכולות להשתתף עד 25 משפחות. במידה ואתם מעוניינים, נא הרשמו בהקדם.

לפרטים נוספים ושאלות:

tovanafamilyretreat@gmail.com

כתבה על קורס משפחות בתובנה:

 

family 2012

 

family 2012b

 

הרשמה לעדכון כשההרשמה נפתחת

מה זה דאנה?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.
 

מורים ומנחים בפעילות זו

מתרגלת, מלמדת ולומדת דהרמה ומדיטציה משנת 1989. מתוכן, ארבע וחצי שנים כנזירה במנזרים בודהיסטים (תרהוודה) בתאילנד.​   שימי מנחה סדנאות של ויפאסנה  ובעשייתה רואה חשיבות להבאת תשומת הלב לחיי היום יום . מחלוצות תחום המיינדפולנס והתאמתו לילדים. מפתחת תוכנית "שפת הקשב" לטיפוח מיומנויות קשב (מיינדפולנס) בילדים ובמערכת החינוך. מתגוררת עם משפחתה במעגן מיכאל.   
Has practiced vipassana meditation since 1988, including four years as a nun in Thailand. Simi leads seminars and retreats in vipassana meditation in Israel. In her work, she emphasizes bringing awareness to everyday life. Simi is also the founder and coordinator of "The Language of Listening," a program in the Israeli educational system designed to cultivate the skills required to pay attention and listen for children and adults. Link to Simi dharma talks (Hebrew)