"ביסוס המודעות" (סטיפטהאנה) ריטריט תרגול ולימוד בהנחיית קרן ארבל ובעז עמיחי

07/06/2019 עד 12/06/2019
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: קרן ארבל
שעת התחלה: שישי 10:00
שעת סיום: רביעי 17:00

"ביסוס המודעות" (סטיפטהאנה)

ריטריט תרגול ולימוד

בהנחיית קרן ארבל ובעז עמיחי

6 ימים: 7-12 ביוני

מנזר האחיות ציון, עין כרם, ירושלים

 
 
 
תרגול המדיטציה הבודהיסטית מבוסס על מסורת בת 2500 שנה, אשר הועברה ממורה לתלמיד, בעל פה ובכתב. הטקסטים המוקדמים ביותר נשתמרו בשפת הפאלי, כחלק מהקאנון המוקדם של דברי הבודהה. טקסטים אלו מפרטים הן את עקרונות התרגול והן את תפיסת העולם הבודהיסטית.  טקסטים מאוחרים יותר נכתבו בסנסקריט, ומביאים עימם פרשנויות ונקודות מבט נוספות. 
 
 
בריטריט זה נשלב בין תרגול בישיבה והליכה ולימוד ה"דרשה על ביסוס תשומת הלב" (סטיפטהאנה סוטה) וטקסטים אחרים שיעשירו את התרגול. בכל יום יוקדש פרק זמן של שעתיים ללימוד של הדהמה ושיחה.
הריטריט יתקיים בשתיקה. 
 
 
למי מיועד הריטריט:
 
הריטריט מיועד למתרגלות/ים עם ניסיון של שנתיים לפחות בתרגול מדיטציה אשר ישבו לפחות ריטריט אחד של שבוע בשתיקה, או ארבעה סופי שבוע בשתיקה, ויש להם/ן היכרות טובה עם התיאוריה הבודהיסטית.
הריטריט לא מתאים כמפגש ראשוני עם המסורת. אם אתם לא בטוחים אם יש לכם רקע מתאים, מלאו את טופס ההרשמה את הניסיון שיש לכם ובקשו בהערות שנחזור אליכם, וכך נעשה. 
 
 
עלות הריטריט ל-6 ימים:
מחיר כולל, מלבד הלינה, את כל הארוחות, והשימוש באולם ושאר הוצאות הריטריט. המחיר אינו כולל שכר הוראה למורים.
לאדם בחדר יחיד - 2400 ש"ח לאדם (מלאי מוגבל של חדרי יחיד אשר יינתנו על פי סדר הבקשות. רק בימים האחרונים לקראת הריטריט נדע כמה חדרי יחיד עומדים לרשותנו ולכן לא נוכל להתחייב על כך).
לאדם בחדר זוגי - 2000 ש"ח לאדם.
לאדם בחדר משותף (בין 3 ל 4 אנשים בחדר) 1800 ש"ח לאדם.
 
 
דאנה למורים: 
על פי המסורת המוכרת, בסיום הריטריט תינתן אפשרות להשאיר מנחה כספית למורים כל אחד כפי רצונו ויכולתו. 
את המנחה ניתן להשאיר במזומן או בצ'קים. ניתן לקבל קבלות אישיות על התרומה. תרומה זו הינה השכר היחיד שמקבלים המורים עבור ריטריט זה.
 
 
לטופס הרשמה ראשוני כאן:
 
ד"ר בעז עמיחי
לומד ומלמד בודהיזם כשלושים שנה. ממקימי עמותת ידידי הדהרמה, חוקר של כתבי מדיטציה קדומים בסנסקריט, מורה במסורת הטיבטית, ועוסק בליווי רוחני.
לאתר של בעז: http://tibeti.blogspot.com/

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

מתרגלת לומדת וחיה את הדרך הבודהיסטית משנת 1997, אז פגשה לראשונה את מדיטציית הויפסנא בהודו. מאז למדה ותרגלה עם מורים רבים במסורת הבודהיסטית בארץ ובעולם. משנת 2010 קרן מקדישה חודשיים בשנה לריטריטים ארוכים של התבודדות ותרגול.‎ קרן מלמדת דהרמה, מיינדפולנס ומדיטציית ויפסנא בעמותת תובנה ובמסגרות נוספות והיא בעלת תואר דוקטור בלימודי בודהיזם. האימון המדיטטיבי האישי, לצד השיח המתמשך עם החכמה הבודהיסטית והרלוונטיות שלה לחיינו כאן ועכשיו, מנחים את דרכה ואת אופן הוראתה. קרן שמה דגש על גישה מלאת סקרנות, גמישות ושמחה בתרגול המדיטציה ועל הרלוונטיות של תרגול זה לחיי היומיום. ספרה "דברי הבודהה" יצא לאור...
Keren has practiced Buddhist meditation since 1997 and holds a PhD in Buddhist Studies. She teaches classes and retreats on mindfulness, insight (vipassana) meditation and Buddhist wisdom in "Tovana" and other places. She is also an adjunct professor in the Department of East Asian Studies at Tel Aviv University, where she teaches Buddhist philosophy and psychology. In her dharma practice she is drawn to intensive silent retreats as well as study. Since 2010 Keren dedicates two months each year for intensive silent retreats. In her practice and teaching she explores the ways in which the...