שישי הליכה בטבע של הרי ירושלים עם לילה קמחי ואביב טטרסקי

31/05/2019
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: לילה קמחי
,
שם המורה: אביב טטרסקי
תנאי השתתפות: 
פתוח לכולם
מיקום: 
שעת התחלה: שישי 09:30
שעת סיום: שישי 16:30

הטבע שבחוץ, הטבע שבפנים: התבוננות פנימה והחוצה

שישי הליכה בטבע של הרי ירושלים

עם לילה קמחי ואביב טטרסקי

יום שישי 31 במאי, בין השעות  9:30 - 16:00 


מוזמנים ליום תרגול ולימוד של הליכה בטבע. נלך מגן החיות התנ"כי, בין המעיינות שמתחת לגבעת משואה, אורה ועמינדב ומול הכפר ולאג'ה שבקצה ירושלים.
 
הטבע לא עוסק בענייני שייכות. עניין זה ייחודי הוא לבני האדם.
ביום הזה נלך יחד עם תודעת הטבע הפתוחה ונסכים לפגוש את הקטגוריות השונות לפיהם מחלקים בני האדם באיזור שלנו את מה שאינו יודע פירוד ואת תוצאותיהן.
נכיר את ההשתקפויות של זו הקרוייה המציאות דרך עיניים שונות משלנו. היכרות עם מציאות לא מוכרת היא לכשעצמה צעד אמיץ לכוון של ריפוי ושינוי לטובה.
התרחבות והכלה של נקודות מבט אחרות פותחת את ליבנו ותודעתנו והופכת אותנו לאמיתיים, מחוברים ואנושיים יותר.
 
 
 
מה מתוכנן
נלך הליכה מדיטטיבית מאיזור גן החיות התנ"כי לכיוון אורה ועמינדב, נעצור לתרגול מדיטציות בישיבה ושיחת דהרמה, ונשמע את סיפור הכפר ואלג'ה מאביב. ההליכה תהיה בקצב נינוח המתאים למדיטציה. המסלול באורך 3 קילומטר, קל וללא עליות. 
 
ניפגש בשעה 9:30 בחניון שמתחת לגן החיות התנ"כי (החניה בחינם). נהיה שם בחזרה בשעה 16:00.
במידת הצורך ננסה לסייע בטרמפים.
 
מה להביא
כובע ונעלים נוחות להליכה
כלי אוכל ומנה צמחונית לארוחה משותפת.
בקבוק מים
כרית קלה או מחצלת אישית לנוחות הישיבה
 
להרשמה
 
 
בכל שאלה אפשר לכתוב לavivsky@gmail.com  ונענה בהקדם.
 
היום מתקיים על בסיס דאנה
 
מידע מלא כולל לגבי טרמפ במידת הצורך ישלח לנרשמות/ים.
 
להתראות, בלב פתוח,
לִילה ואביב
 

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

לִילה חיה את אמנות מדיטציית הויפאסנה, המיינדפולנס והדהרמה מעל שני עשורים. לומדת, מתרגלת ומלמדת בארץ ובעולם במשך שנים רבות, כולל תקופות לימוד והתבודדות ממושכות במנזרים, אשראמים ובמרכזי מדיטציה, במסורת הבודהיסטית ובמסורת האי-שניות ההינדואיסטית. מנחה בריטריטים, סדנאות, קבוצות ויחידים ומובילה מסעות רוחניים בחו"ל. חולקת את חייה בין 'עלי אדמות' – מרכז רוחני אקולוגי שהקימה במושב לוזית ובין תקופות של לימוד ותרגול בחו"ל. לִילה שמה דגש על הקשר שבין הפנימי והחיצוני, על החיבור וההדדיות שבינינו לסביבתנו, ועל פתיחות, קבלה וחקירה יצירתית של חיינו. לִילה מקדישה את חייה לתמיכה בהתעוררות, ללבלוב האיכויות...
Lila Kimhi, a senior teacher of Vipassana, mindfulness and Buddhism, is immersed in the Buddhist path and practices over two decades, including long periods of practice in India and Thailand, as well as in the west, both in the Vipassana and the Non-Dual tradition. Lila has been teaching Vipassana since 2004 in Israel, and abroad. She teaches regularly on retreats and in various programs, in organizations for leadership in Israel, in courses of Buddhist psychology for psychotherapists, and with people dealing with cancer and chronic pain and illness and more. Lila leads spiritual journeys in...
מתרגל בדרך הדהרמה שנים רבות. במשך 20 שנה התאמן ולימד אמנויות גוף מזרחיות והדבר משפיע רבות על גישתו לדהרמה ודרך ההוראה שלו. אביב הוא ממייסדי "דהרמה מעורבת חברתית" שמביאה יחד את התרגול עם פעולה לשינוי חברתי.   לבלוג האישי של אביב.   לאתר של דהרמה מעורבת חברתית.
Aviv has bee a practitioner of meditation and Asian movement Arts for the last 20 years. He works as a researcher at the "Ir-Amim" organization and is a long-time activist for solidarity between Israelis and Palestinians.