'תודעה פתוחה, לב ער', קורס לבעלי ניסיון בת"א בהנחיית יהל אביגור

01/06/2018
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
יהל אביגור
תנאי השתתפות: 
לבעלי ניסיון
תגיות: 
שעת התחלה: שישי 13:00
שעת סיום: שישי 15:30

 'תודעה פתוחה, לב ער'

בקורס זה נדגיש את פיתוח המיומנות של פתיחת מרחב של תודעה בתוך תרגול המדיטציה, שמביא תחושת חופש ורווחה, פתיחה של גבולות וגמישות מנטלית.

על בסיס החוויה המדיטטיבית הזו, נפנה להתבוננויות בטבעו של העצמי, באיכויות של נדיבות ושל ביטחון, ונכוון את המבט לאי-המוצקות ולפתיחות של המציאות.   

 
 
 
הנושאים בהם נעסוק:
תרגול מדיטציית נשימה לכל הגוף
תרגול התנועה הנפשית של וויתור 
תרגול השתקעות בתחושת מרחב במדיטציה, העמקת השקט הפנימי
הבנת הביקורת הפנימית, והאפשרות של שחרור ממנה
התבוננות על החיים כאפשרות של נדיבות ואהבה
התבוננות על תחושת העצמי והחיפוש אחר ביטחון
פתיחת תחושת המציאות: האפשרות של חירות רדיקלית
 
תאריכי הקורס :
ימי שישי - 1.6, 8.6, (ב 15.6 לא יתקיים מפגש ויהיה יום תרגול ארוך ב 16.6 ) 22.6, 29.6; 6.7; 13.7; 20.7; 27.7 - יום תרגול ארוך (בבית הסנגהה) , 3.8
יום תרגול ארוך ביום שבת ה 16.6 
שימו לב, כי המפגשים  ייערכו בדוג'ו יוגה, מלבד יום תרגול ארוך אחד ב27.7 שייערך בבית הסנגהה.  
 
למי מתאים הקורס ?
הקורס מתאים למתרגלים/ות שמתרגלים שנה לפחות, שמתרגלים בבית וישבו ריטריט ארוך אחד או שני סופי שבוע, והשתתפו בקורס עירוני או ב 3 שבתות תרגול לפחות. 
 
אנא קראו בתשומת לב את המידע הבא: 
 
הרשמה
ההשתתפות בקורס היא בהרשמה מראש בלבד.
ההשתתפות מותנית בניסיון התרגולי שצוין מעלה. במידה ואין לך את הניסיון המבוקש ובכל זאת ברצונך להירשם אנא רשום זאת ונחזור אליך.
להרשמה יש למלא את הפרטים בטופס המקוון בכפתור מצד שמאל
לאחר שנעבור על פרטי ההרשמה נחזור אליך עם פרטים אודות המשך הליך ההרשמה.
 
עלויות הקורס
עמותת תובנה אינה נתמכת על ידי גוף או מוסד כלשהו. במרבית פעילותיה, היא פועלת ברוח המסורת העתיקה של "דאנה" (נתינה מתוך נדיבות הלב). הפעילויות מתקיימות בזכות נדיבות ליבם של מתרגלים התומכים בעמותה בתרומות כספיות, וכן בזכות נדיבות ליבם של מספר גדול של פעילים ומתנדבים הפועלים ללא שכר.
 
1. דמי השתתפות
עבור הקורס אנו גובים דמי השתתפות שנועדו לכיסוי הוצאות הקורס (עלויות שכירת המקום והוצאות ארגון שונות).
את דמי ההשתתפות יש לשלם מראש בלבד.
אנו מציעים מחיר שנועד לחבר בין הצורך בכיסוי הוצאות לבין רוח הדאנה (נדיבות).
 
המחיר למשתתף/ת הוא 400 ש"ח. אתם מוזמנים לשלם סכום זה או סכום גבוה יותר, כדי לסייע לתובנה להמשיך ולהציע את הקורסים ולתמוך במי שאין ביכולתו לשלם.
מי שאין ביכולתם לשלם את הסכום המלא אנא פנו אלינו בבקשה לתשלום מופחת.
נבהיר כי אנחנו לא מעוניינים שאנשים לא ישתתפו בקורס בשל מגבלה כספית.
 
2. תמורה למנחה
הקורס נערך על-פי מסורת ה'דאנה' – נדיבות הלב: ההוראה ניתנת ללא מחיר נקוב מראש על מנת לאפשר לכל מי שמעוניינ/ת להגיע ולתרגל ללא תלות במצב כלכלי.
זוהי תמיכה קהילתית בה כל אחד ואחת נותנים לפי יכולתם/ן על מנת לסייע גם לאלה שידם אינה משגת.
במקביל הקהילה תומכת במורים ובמורות באמצעות תרומה שניתנת בסיום המפגש. היכולת של המורים ללמד ולאפשר את הדהרמה תלויה בתמיכה של הקהילה בהוראה.
בסיום כל מפגש תינתן למשתתפים הזדמנות לנתינה מתוך נדיבות לתמיכה במנחה
 
מענה לפניות
לפרטים נוספים הנוגעים להרשמה ניתן לפנות לאיילת במייל : citycourse@tovana.org.il
אם תשובתכם אינה נענית במייל תוך כמה ימים ניתן לפנות בטלפון 0523124069
 

 

 
 

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.
 

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

מתרגל במסירות מזה שנים רבות, במסורות שונות ועם מורות ומורים שונים בארץ ובעולם. בשנים האחרונות מעמיק בטיפוח התובנה של ריקות, ועבודה עם דרכי ראייה וחוויה שמשחררות את התודעה והלב. בוגר התוכנית התלת-שנתית ללימודי 'האקומי' - פסיכולוגיה התנסותית, התומכת בשחרור מנטלי במפגש בין-אישי. מחנך ומכשיר מורים, פעיל חברתי, וחבר בקהילה שיתופית ברחובות. לאתר של יהל אביגור, להקלטות שיחות דהרמה והנחיות מדיטציה, כתבים, ומאמרים מתורגמים: https://dharma-reflections.com/      
Practices and in love with the Dharma since 2003, both in daily life and in long periods of retreat with different teachers. Inquires and practices different possibilities for liberation of the mind through transforming the view of self and the world. Besides Dharma practice and study – involved in the field of education as a teacher and as a trainer for teachers as well as political activity. Lives in a cooperative community in Rehovot, Israel. Yahel's website: https://dharma-reflections.com/