'תודעה פתוחה, לב ער', קורס לבעלי ניסיון בת"א בהנחיית יהל אביגור

01/06/2018
קטגוריית אירוע: 
קורס עירוני
בהנחיית: 
תנאי השתתפות: 
לבעלי ניסיון
שעת התחלה: שישי 13:00
שעת סיום: שישי 15:30

 'תודעה פתוחה, לב ער'

 
 
אתם/ן מוזמנים/ות ל 8 מפגשים בהם נשים דגש על פיתוח והעמקת המיומנות של פתיחת מרחב של תודעה בתוך תרגול המדיטציה, שמביאה תחושת חופש, פתיחה של גבולות וגמישות נפשית.
על בסיס החוויה המדיטטיבית הזו, נפנה להתבוננויות בטבעו של העצמי, באיכויות של נדיבות ושל ביטחון, ונכוון את המבט לאי-המוצקות ולפתיחות של המציאות.    
 
הנושאים בהם נעסוק:
תרגול מדיטציית נשימה לכל הגוף
תרגול התנועה הנפשית של וויתור 
תרגול השתקעות בתחושת מרחב במדיטציה, העמקת השקט הפנימי
הבנת הביקורת הפנימית, והאפשרות של שחרור ממנה
התבוננות על החיים כאפשרות של נדיבות ואהבה
התבוננות על תחושת העצמי והחיפוש אחר ביטחון
פתיחת תחושת המציאות: האפשרות של חירות רדיקלית
 
תאריכי הקורס :
 1.6; 8.6; 29.6; 6.7; 13.7; 20.7; 3.8; 10.8
יום תרגול ארוך יתקיים לקראת סוף הקורס - תאריך ימסר בקרוב
 
למי מתאים הקורס ?
הקורס מתאים למתרגלים/ות שמתרגלים שנה לפחות, שמתרגלים בבית וישבו ריטריט ארוך אחד או שני סופי שבוע, והשתתפו בקורס עירוני או ב 3 שבתות תרגול לפחות. 
 
 
ההרשמה תיפתח בקרוב

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.
 

מורים ומנחים בפעילות זו

מתרגל במסירות מזה שנים רבות, במסורות שונות ועם מורות ומורים שונים בארץ ובעולם. בשנים האחרונות מעמיק בטיפוח התובנה של ריקות, ועבודה עם דרכי ראייה וחוויה שמשחררות את התודעה והלב. תלמיד של 'האקומי' - פסיכולוגיה התנסותית, התומכת בשחרור מנטלי במפגש בין-אישי. מחנך ומכשיר מורים, פעיל חברתי, וחבר בקהילה שיתופית ברחובות    
Practices and in love with the Dharma since 2003, both in daily life and in long periods of retreat with different teachers. Inquires and practices different possibilities for liberation of the mind through transforming the view of self and the world. Besides Dharma practice and study – involved in the field of education as a teacher and as a trainer for teachers as well as political activity. Lives in a cooperative community in Rehovot, Israel.