עיניים פקוחות בדיר איסתיא – תרגול שטח מעבר לקו הירוק בהנחיית זהר לביא וניית'ן גלייד

27/10/2017 to 28/10/2017
Event category: 
The teacher: 
Teacher Name:
Zohar Lavie
Location: 
Start time: Friday 09:30
End time: Saturday 18:00
"שלום אינו מרחב ללא בעיות או עבודה קשה. שלום הוא להיות בתוך כל אלו עם שלווה בלב".

 

אנחנו מזמינים אתכן ליומיים של תרגול בשטח. זו הזדמנות למפגש, לימוד ופעולה מיטיבה. נעשה זאת תוך שאנו מפתחים/ות איכויות של התבוננות, הקשבה, חמלה ופעולה.
מאז 2006 אנחנו יוצרות הזדמנויות של מפגשים אמיתיים בין פלסטינים וישראלים. בתקופה הקשה הנוכחית המפגשים הללו חשובים מתמיד. כך אנו זורעות תקוה, בונות גשרים ורואות את המציאות בלי הפילטרים של אמצעי התקשורת. תרגול הדהרמה תומך בנו והוא חלק מהפעילות הזו: בעזרת התרגול אנו נותנים מקום לתהליך הפנימי שמאפשר את המפגש הלא שגרתי הזה ויכולים להיות קשובים למחשבות ולרגשות המתעוררים בתוכנו.

אנו מזמינות אתכם/ן לצאת איתנו אל הכפר דיר איסתיא, נסיעה קצרה מראש העין, כדי לראות בעיניים ולהרגיש בלב את המציאות שלהם. ואת המציאות שלנו.

הקשר שלנו עם הכפר ממשיך ברציפות ואנו שמחים להציע את ההזדמנות להכיר ולקחת חלק בקשרים הללו.
 

מה בתכנית

את היום הראשון נתחיל בסיור כדי ללמוד על המציאות הפוליטית באזור: נראה את גדר ההפרדה, מה הם גושי ההתנחלויות, וכיצד המציאות הפוליטית משפיעה על חיי היומיום של תושבי הכפר. נבקר גם ביקיר, ההתנחלות הסמוכה לדיר איסתיא. ונשמע על דברים המעסיקים את הישראלים החיים בה. בדיר איסתיא נסייר בחלק העתיק של הכפר ונפגוש לשיחה נציגים מהכפר.
המשך היום יוקדש למדיטציה, שיתוף ועיבוד של מה שפגשנו.
ביום השני נעבוד בבקרים יחד עם חקלאים מהכפר. זו תהיה התרומה שלנו לקהילה תוך כדי מפגש ישיר עם האדמה שעליה מתנהל הסכסוך. תוך כדי כך יתאפשר לנו לפגוש עוד אנשים מהמקום ולשוחח איתם. אחרי הצהריים ניקח זמן למדיטציה והתבוננות משותפת.
 
"שלום אינו העדר סכסוך אלא היכולת להתמודד איתו"
 

פרטים והרשמה

ניפגש בפארק הירקון בתל אביב ביום שישי ה27 באוקטובר בשעה 9:30
נסיים חזרה בתל אביב בשבת ב18:00
כמו בפעילויות שלנו בעבר הלינה תהיה בדיר איסתיא. את הארוחות נכין ביחד.
 
פרטים מלאים לגבי נקודת מפגש, מה להביא וכו' נשלח לנרשמים.

בשאלות ולהרשמה:
https://www.sanghaseva.org/

סוף השבוע מתקיים על בסיס דאנה (נתינה נדיבה) לכיסוי עלויות ולמנחים.

 

זוהר תנחה ביחד עם ניית׳ן גלייד מורה דהרמה המתרגל ומלמד בישראל, אירופה והודו. נייתן נמנה על המייסדים של סנגה-סווה שמשלבת בין מדיטציה, דהרמה ופעילות חברתית. סנגה-סווה מקיימת ריטריטים של טיפול במצורעים בהודו, חידוש יערות באנגליה וסיוע לחקלאים פלסטינים בעת מסיק הזיתים בגדה המערבית. נייתן שוהה בין חודשיים לשלושה בשנה בישראל.

Hosts and assistants

מורת דהרמה בעמותת תובנה. היא מתרגלת ומלמדת בישראל, אירופה והודו. זוהר נמנית על המייסדים של סנגה-סווה שמשלבת בין מדיטציה, דהרמה ופעילות חברתית. סנגה-סווה מקיימת ריטריטים של טיפול במצורעים בהודו, חידוש יערות באנגליה וסיוע לחקלאים פלסטינים בעת מסיק הזיתים בגדה המערבית.   Dana to Zohar Lavie   שיחות של זוהר ניתן למצוא באתר של סנגהה-סווה כאן האתר של סנגהה-סווה https://www.sanghaseva.org האתר של זוהר לביאhttps://zoharlavie.org
Zohar fell in love with meditation in 2000 and has been following after her heart ever since. This journey has taken her from the meditation cushion into exploring further ways of expressing truth and love. She now spends most of her time dreaming up and facilitating retreats that offer service as a spiritual path around the world. Her practice involves relaxing into life with love. Zohar is one of the founders of SanghaSeva who offer a "meditation in action" retreats.   Dana to Zohar Lavie