חכמת ההזדקנות - קבוצות פתוחות לתרגול, לימוד ושיח

 קישור לדף הפייסבוק של הקבוצה: https://www.facebook.com/Wisdomofaging

 קבוצות פתוחות של "חוכמת ההזדקנות" בתל-אביב ובירושלים

wisdom ageing

"לידה היא סבל, הזדקנות היא סבל, חולי הוא סבל, מוות הוא סבל." זוהי האמת הנאצלת הראשונה, והיא נכונה בכל עת. אבל ככל שאנחנו מתבגרים הופך המפגש עם השבריריות, החלופיות והסופיות של החיים ליותר נוכח, ליותר מוחשי, ליותר כואב. בהזדקנות – בין אם היא שלנו ובין אם של אנשים קרובים אלינו – אנחנו מועדים לפגוש את היחלשות הגוף, להיפרד מדברים מוכרים ואהובים, ולהרגיש החמצה של משאלות שלא התגשמו, כשמעבר לפינה אורבים חולי ומוות. אלה אינם נעימים.

ועם זאת, האם נוכל לראות את ההזדקנות בתור מקום משחרר? גם אם איננו יכולים למנוע את הדברים, אולי אפשר לפגוש אותם ללא פחד, להתבונן בהם ללא מורא, להכיר אותם כמות שהם, ולהיפתח אל המסתורין של הבלתי נודע. אולי נרשה לעצמנו לחיות על פי צו ליבנו. אולי נגלה שכל יום הוא הזדמנות חדשה לפתוח את הלב כדי לממש את התובנות שרכשנו במהלך חיינו.

מהי חכמת ההזדקנות? לדעת שהחיים כולם הם הכנה לעזוב, לשחרר את הידוע, ולאפשר לעולם לבוא אלינו בזרועות פתוחות. פשוט להיות נוכחים, לחוות, להכיל, לקבל את היש, ולהתמסר לדברים המופלאים שנגלים מתוך השינוי הבלתי-נלאה של התהוות הגומלין. 

הקבוצות של 'חכמת ההזדקנות' מזמינות להתבונן בדברים האלה, והן פתוחות לבני כל הגילאים שיש להם עניין לחקור את הנושאים הללו. הקבוצות נמצאות בתהליך של התהוות. הכוונה היא להיפתח ולהתפתח לקהילה, עם קבוצות תרגול במקומות נוספים, ומפגשים מעמיקים מעת לעת.

 הקבוצות מתקיימות ללא תשלום נקוב. המשתתפים מוזמנים לתרגל דאנא (נדיבות ורוחב לב) ולהשאיר תרומה למנחות ולמקום.

קבוצה בתל-אביב בימי ראשון

מתקיימת מדי יום ראשון, בין השעות 16.45-18.45

בבית הסנגהה של עמותת תובנה, רחוב עובדיה מברטנורה 21 דירה 15, תל אביב

מנחות:

רחל שקדי 052-6108005 justrachel@gmail.com
כרמל שלו 052-3853443 cshalev@012.net.il

רחל שקדי מטפלת גופנית בדרך הנוכחות , מתרגלת מדיטציה, חקירה עצמית ואי שניות ע"פ רוחו של רמנה מהרישי. חיה מזה שנים בהודו, מדריכה דרך הנוכחות בארץ ובעולם.

כרמל שלו מתרגלת דהרמה בחייה ובעבודתה מזה שנים. דוקטור למשפטים שחוקרת לידה, חולי ומוות בראי של ביו-אתיקה. מורה מוסמכת של שנג ז'ן, צ'י גונג לפתיחת הלב. מביאה תשומת לב רכה וקשובה לגוף ולתנועה, לטיפוח איכויות הלב.

 

קטגורית פוסטים: