עלות ריטריט בעין דור

 

עמותת "תובנה" היא ארגון התנדבותי ללא מטרות רווח אשר מארגן קורסי ויפאסנה ופעילויות נלוות וממומן אך ורק על ידי תרומותיהם של המשתתפים בקורסים. אף גוף מסחרי או כל גוף אחר אינו עומד מאחורי "תובנה". העמותה פועלת על פי עקרון הדאנה ("נדיבות הלב" בשפה הפאלית), ולפיכך אין גביית כסף עבור הקורסים, למעט דמי הרשמה סמליים על מנת להבטיח את מקומך בקורס.

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורים/ות והצוות בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. מורים/ות רבים המלמדים בקורסים של "תובנה" מקדישים את חייהם להפצת הדהרמה ואין להם כל מקור הכנסה אחר. עם סיום הקורס תינתן אפשרות להעניק תרומה לעמותת תובנה ולמורים (התרומות ניתנות בנפרד).התרומות מאפשרות למורים להמשיך וללמד, ולאנשים נוספים להתנסות ולהפיק מפירות התרגול.  


נתינת 'דאנה' בסיום ריטריט / סופ"ש

לקראת סיום הקורס וכחלק ממנו, תתקיים 'שיחת דאנה' בה יסבירו המורות על רוח ה'דאנה' בדרך הבודהיסטית וכיצד היא באה לידי ביטוי בתובנה.
לאחר השיחה יתקיים 'תרגול הדאנה' - זמן שבו יוזמנו המשתתפים לתת, כתמיכה בעמותה ובמורות.
ניתן לתת דאנה במזומן, בכרטיס אשראי ובצ'ק.
לא ניתן לתת תשלום באמצעות הטלפון הנייד.
 

על מנת לקבל רושם לגבי עלויות ארגון הקורס למשתתף, ראו טבלת עלויות:

חדר יחיד = תוספת של 100 שח ללילה

הוצאות עקיפות = הפעילות השוטפת של העמותה שמאפשרת את קיום הקורסים כרוכה בעלויות של משכורות לרכזים, שכר טרחה לרואה חשבון ועו"ד, הוצאות טלפון ותקשורת אחרות, ביטוחים, עלויות מימון ,שכירויות שונות וכד'.