קורס טבע בכליל, סופ"ש ארוך, למתרגלות/ים עם נסיון קודם, בהנחיית סנדיה בר קמה ואודליה וינברג

27/05/2020 עד 30/05/2020
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: סנדיה בר-קמה
,
שם המורה: אודליה וינברג
תנאי השתתפות: 
הקורס מיועד לאנשים שעשו בעבר ריטריט ויפאסנה אחד של סופ"ש או יותר
שעת התחלה: רביעי 17:30
שעת סיום: שבת 18:00
 
שקט. יופי. טבע. רקיע זרוע כוכבים.
חופש. דממה פנימית וחיצונית.
הריטריט מעניק הזדמנות לחוות את השילוב בין תרגול מדיטציה עם שהייה בטבע.
נלמד ונתרגל מדיטציה ומיינדפולנס בעזרתם נוכל להתבונן בעצמנו עמוקות ולפגוש את טבענו האמיתי.
 
המפגש עם הטבע מאפשר לנו להתרווח לתוך משהו גדול מאיתנו, לקבל השראה מהעצים, הסלעים, האדמה והשמים, להתחבר לחוכמה חיצונית ופנימית, לרקוד עם הרוח, להישאב אל האינסוף, לחוות נדיבות, ולנוח בדברים כפי שהם.
 
אנחנו מרפאים את עצמנו מבפנים, הטבע מרפא אותנו מבחוץ – בסופו של דבר, גם בפנים וגם בחוץ מתאחדים כשאנחנו פוגשים את החיים הזורמים בעורקי גופנו ובעורקי העצים, העשב, בעלי החיים והציפורים.
 
הקורס יהיה בשתיקה ויכלול פרקי זמן של מדיטציה קבוצתית בישיבה, מדיטציה קבוצתית בהליכה וגם ישיבות שקטות בין הסלעים או תחת העצים – בשבילים ובוואדיות של כליל. 
 
הקורס כולל בתוכו הליכות בטבע - חלקן יכולות להיות מאתגרות מעט. 
אם יש לכם מגבלה פיסית או שעולה בכם חשש - נא לציין זאת בעת ההרשמה וניצור עמכם קשר טרם הריטריט לבדוק זאת.
 
  • הקורס מיועד לאנשים שעשו בעבר לפחות ריטריט אחד של סופ"ש ויפאסנה בתובנה או במסגרת דומה.
 

  • הגעה לכליל ביום רביעי בשעה 17:30 לצורך רישום והתארגנות.
  • הקורס ניתן במסורת הדאנא - נתינה על פי נדיבות הלב.

 

לינה במשיב נפש 

הלינה תהיה באוהלים במטע הזיתים בכליל . ישנם מספר מקלחות ושרותים במקום.

ישנה אפשרות מצומצמת ללינה בחדרים משותפים במשיב נפש. במקרה וזה רצונכם אנא רישמו זאת בטופס ההרשמה בחלק של "צרכים מיוחדים".
עוד על משיב נפש כאן
הרשמה לעדכון כשההרשמה נפתחת
Sign up to reciеve an email when registration begins

מהו קורס בתובנה?

אם לא השתתפת בעבר בקורס של תובנה אנא קרא/י מהו קורס בתובנה?

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

מתרגלת מאז 1986. מלמדת בדרך הדהרמה: דרך הלב והתבונה. חייתה שבע שנים באשראם ליוגה ומדיטציה בארצות הברית. מתרגלת ומלמדת מדיטציה המבוססת על מסורתהתראוואדה הבודהיסטית ועל מסורת האי-שניות. שמה דגש על הקשר בין התרגול לחיי היומיום, על חקירת החוויה האישית האותנטית ועל האפשרות לחיות חיים ערים בכל רגע.  מנחה סדנאות, קורסים וקבוצות. מלמדת בעמותת 'תובנה', 'מרכז הישראלי לרפואת גוף-נפש', 'מרכז שילוב', 'מרכז אוריאל' ובמסגרות נוספות, בארץ ובהודו.   מאמינה שחופש אפשרי ושבכולנו טמונה היכולת לאהוב, לחמול ולהתעורר.  חיה עם בת זוג, חתולה וכלבה באזור פרדס חנה. לאתר של סנדיה:  http://www.dharmaway.org/  
Has been on a spiritual journey since 1986. Rakefet lived for seven years in the Kripalu Ashram, a yoga and meditation center in the United States, and taught there seminars on meditation and personal development. Over the years, her curiosity and drive for knowledge has led her to explore various Buddhist, Hindu, and Indian methods. Rakefet teaches meditation and the Dharma to individuals, groups and at retreats. Rakefet Dharma talks (hebrew) Rakefet short video (Hebrew):
אודליה וינברג פרי מתרגלת יוגה ומדיטציה 15 שנים, ביניהם תקופות ממושכות של תרגול בהודו עם מורים שונים. מאז 2002 היא מנחה יוגה ומדיטציה בסדנאות, קבוצות ועם יחידים, בהודו, צרפת וישראל. אודליה גרה בגבעת ישעיהו, ואמא לשלושה ילדים.   /*-->*/
Odelia Weinberg Peri has been practicing yoga and meditation for over 16 years, including long periods of intensive practice in India. Since 2002 she has been teaching yoga and meditation on retreats, classes and individually, mainly in India and Israel. Odelia lives in Givat Yishayahu, where she teaches Yoga and Meditation and continues her wisdom training by raising three small children. Odelia's dharma talks