ספרו של המורה רוב ברבאה ז"ל "ראייה שמשחררת" יוצא לאור בתרגום לעברית בזמן הקרוב במחיר מוזל

 

"ראייה שמשחררת", ספר הדהרמה של רוב ברבאה יוצא לאור בעברית בתרגומה של קרן שפי ועריכתו של יהל אביגור  

 
"ראייה שמשחררת" הוא הספר היחיד של רוב ברבאה ז"ל (1965-2020), שמוכר בעולם דובר האנגלית, ויותר ויותר גם בארץ, כאחד ממורי הדהרמה הגדולים ביותר בזמננו, וכמי שהציע סינתזה מקורית בין התובנות הגדולות של הבודהיזם המוקדם והמאוחר.
בפתח הדבר למהדורה העברית כותב סטיבן פולדר:
"יש ספרים רבים על מיינדפולנס וספרים רבים שמלמדים איך לתרגל, אבל מעטים שהולכים את כל הדרך להתעוררות באופן כה בהיר ומדויק".
בתעוזה וברדיקליות שלו, ברוחק הראיה שלו, הוא מרחקי לכת הרבה מעבר למרבית ספרי המדיטציה והרוחניות - וגם מרוב ספרי הפילוסופיה.
זה ספר שיכול להיות משאב יקר ערך לכל מי שיש לה כבר איזשהו ניסיון במדיטציה ותשוקה להעמיק את התרגול שלה, לאפשר לו להגיע לעומקים ולגבהים חדשים. והוא יכול להיות מרתק גם עבור מי ש(עדיין) לא מתרגלת דהרמה אבל יש לה עניין בשאלות הנצחיות של מהו העולם, ומהו העצמי, ומהי התודעה, ומה ואיך אפשר לדעת, ואיך ראוי לחיות.
 
"ראייה שמשחררת" מציע גישה מקורית ורבת עוצמה לתרגול תובנה/ויפסאנה, בה התרגול נתפס כתהליך הדרגתי של טיפוח צורות הסתכלות משחררות.
הוא מציע לנו לראות שכשאנחנו מתרגלות מדיטציה אנחנו בעצם מאמנות את התודעה לראות ולחוות את עצמנו ואת העולם בדרכים שמפחיתות היאחזות וסבל ופותחות חופש; הוא מעלה את השאלה איך ולמה צורות הסתכלות מסויימות מייצרות פחות סבל מצורת ההסתכלות היומיומית; והוא מאפשר לנו להיווכח בצורה ישירה, דרך התרגול, שהסיבה לכך היא שהן מפחיתות פיברוק - כלומר מרככות, מגמישות, פותחות, ובסופו של דבר מפרקות לחלוטין את החוויה האינטואיטיבית של העצמי והעולם, ולכן את ההיאחזות של העצמי בדברים בעולם. 
ראייה שמשחררת לא נשען או מלמד על תרגול מדיטציה יחיד, אלא מציע עשרות תרגולים שונים, שארוגים יחד למהלך שלם אחד של העמקת התובנה. הוא מתחיל מצורות הסתכלות פשוטות ואינטואיטיביות, וממשיך בהדרגה לצורות הסתכלות עמוקות יותר ויותר, שמסתמכות על התובנות שנולדו מהתרגולים הקודמים.
בספר הוא מראה כיצד ניתן להשתמש בהן כצורות הסתכלות מועילות, דרכן אפשר להתקדם ולהעמיק עוד ועוד. ולאן מובילה הדרך? - לא לצורת ראיה "אמיתית" מסויימת שנרצה לאמץ כל הזמן, אלא להבנה העמוקה שכל חוויה באשר היא מערבת צורת הסתכלות, ולחופש לבחור ברגעים שונים צורות הסתכלות שונות, להשתתף בצורה מיטיבה ומכוונת בבריאת העולם שאנחנו תמיד כבר לוקחות בה חלק.
 
 
אפשרויות לרכישת הספר 
 
* בזמן הקרוב אפשר לרכוש אותו באתר של הוצאת פרדס ב90 ₪, הנחה מיוחדת למכירה המוקדמת (במקום 120 ₪).
 
* רכישה קבוצתית: אם יש לך קבוצת ישיבה, או סתם קבוצת חברות, שמעוניינת לרכוש את הספר יחד, ניתן להזמין שמונה עותקים ומעלה במחיר של 80 ₪ לעותק, דרך הוצאת פרדס: contact@pardes.co.il.
 
* עותקים יהיו זמינים לרכישה ישירה בבית הסנגהה, בעין דור, ובמשיב נפש. אם את.ה מקושר.ת למרכז מדיטציה נוסף והיית רוצה למכור בו עותקים, כתב/י לנו למייל הזה.hebrewseeingthatfrees@gmail.com
 
* אם ידך אינה משגת לרכוש את הספר, יש מספר מצומצם של עותקים שההוצאה נותנת לנו בחינם ונשמח לתת אותם למי שצריכ/ה. כתב/י לנו למייל hebrewseeingthatfrees@gmail.com שאת/ה מבקש/ת עותק בחינם, לא צריך הסברים, ונתאם. חשוב לנו שהספר יהיה זמין לכל מי שרוצה לתרגל איתו.
 
 למעקב אחר הודעות ופרסומים נוספים שקשורים לספר ניתן לעשות לייק לעמוד הפייסבוק של הספר