(דף למשרת/ת בקורס)

ברוך הבא וברוכה הבאה לשרת בקורס ויפאסאנה של עמותת תובנה!

בין אם כבר שירתת בקורסי תובנה בעבר, ובין אם זוהי הפעם הראשונה עבורך, נפלא שהחלטת לבוא לתרגל מדיטציה בעשייה, ולאפשר לעצמך התנסות בחוויה חשובה של נתינה ושירות.

בימים הקרובים יצור איתך קשר מתרגל/ת שהוכשר לניהול מטבח בקורס ושיהיה אחראי על צוות עובדי הדהרמה במטבח.  תקבל/י ממנו תדרוך מקיף על אופן וטיב העבודה המעשית שתיקח/י בה חלק, והוא או היא יהיו הכתובת עבורך לכל שאלה או קושי שיעלו במהלך השרות.

השירות הוא זכות למדרגת תרגול יקרה מפז.  הוא משלב בין חיי היום יום ובין הישיבה המדיטטיבית על הכרית והתרגול בקבוצה בתנאי ריטריט, וככזה פותח פתח לאינטגרציה ביניהם ומעשיר כל אחד מהם בתורו.  בשירות אנו חווים מצב של אורח חיים רגיל ומוחצן בתנאים שבהם העשייה עצמה, בכל רגע ורגע, היא חלק מדרך הקשיבות החכמה והחמלה, דרך הדהרמה.

 

אנו נוטים להתייחס אל תרגול רוחני בכלל ואל מדיטציה בפרט כאילו עלינו לשבת בשתיקה ובריכוז עמוק כדי לפתח את איכויות התודעה המוארת.  כתוצאה מכך לעיתים אנו מתקשים לראות את המעבר מהכרית לחיי היומיום כקרקע פורייה ללימוד ולטרנספורמציה עמוקים.  שירות כתרגול הוא הזדמנות ייחודית לבנות את הגשר בין מודעות בזמן מדיטציה בישיבה על כרית לבין מודעות בזמן עשייה, הזורמת עם כל המתרחש, בחוץ ובפנים, בכל רגע ורגע, מודעות המעשירה את חיינו באיכויות הלב הפתוח ובפירות הדרך בעלת שמונת הנתיבים.

בשירות אנו לומדים לפתח את הכוח הפנימי ואת שמחת הנדיבות, להפעיל תשומת לב מודעת תוך פעולה,  לעבוד במאמץ נכון, לחלוק מרחב וביצוע מטלות עם אחרים, להיות ביחסים עם שותפים לצוות תוך אווירה של שימת לב, אהבה, שותפות וכבוד, לפגוש קשיים ומחסומים פנימיים שלנו, להתגבר עליהם, והכי חשוב – להפוך חוויה, דיבור ופעולה יומיומיים לתרגול רוחני.

 

סיפור זן מספר על תלמיד ששאל את המורה:  "מהי הצורה הגבוהה ביותר של תרגול?"

"ישיבה במדיטציה", ענה המורה.

"אבל אני אף פעם לא רואה אותך מודט", ענה התלמיד.  "אתה תמיד פעיל, מטפל בגינה, בחשבונות, בפגישות עם אורחים וכו'".

"כן", ענה המורה.  זה נכון שאני פעיל כל היום עם החשבונות, הגנים, ענייני המנזר, המטבחים, האורחים...  אבל לעולם איני מפסיק לשבת במדיטציה!".

 

כדי לתמוך בעבודה האינטנסיבית, לתרגל דהרמה בפעולה, ולצמצם את הנטייה להסחות דעת ומערבולות רגשיות המתעוררות באופן טבעי בין אנשים, פיתחנו בתובנה כמה כללים שעל המתנדב/ת לקבל על עצמו/ה ולקיים במהלך השרות:

* התכוונות רצינית לשרת בקורס מתחילתו ועד סופו.

* שמירה על לוח הזמנים כנקבע בקורס.

* שמירה על חמשת הקוים המנחים להתנהגות מודעת אליהם מחוייבים המשתתפים בריטריט.

* השתתפות בכל פגישות הצוות הנקבעות, עם ו/או בלי המורים.

* שמירה על שתיקה חברתית ודיבור נכון:  הימנעות מדיבור עם היוגים, תשומת לב לדיבור תכליתי,

מודע, בהיר, אמיתי ותורם עם החברים לצוות.

* השתתפות בשלוש ישיבות ביום באולם, בכלל זה השתתפות בכל שיחות הדהרמה וההנחיות.

* מתן קדימות למטלות המטבח וצרכי הצוות על פני הצטרפות לשעות תרגול מדיטציה עם היוגים.

* פגישות - שתיים לפחות - עם מורה במהלך הקורס.

 

במהלך השירות עולים לא פעם תכנים אישיים הקשורים לתרגול של השירות שיש רצון להבהיר את הקשרם,  להשתחרר ממטענם השלילי, ולהפיק מהם תועלת לחכמת חיים מתפתחת.  'תובנה' מעמידה לרשות מתנדביה החפצים בכך רשת של מתרגלים בכירים שישמחו ליצור קשר עם המתנדב/ת, ולעזור ממיטב ניסיונם.   

את/ה מוזמן/ת לפנות למייל mitnadvim@tovana.org.il    ואנחנו נענה לך בקדימות האפשרית.

אנו שמחים שאת/ה איתנו, שרוחך, מאמציך ומעשיך יהיו חלק בלתי נפרד מפירות הקורס!

קבל/י סיפוק מהידיעה שהשירות שאת/ה מגיש/ה מאפשר לאנשים אחרים להתוודע לדרך התרגול, ומכך שפירות התרגול האישי שלך תומכים בהמשך הנעת גלגל הדהרמה.

אנחנו מאחלים לך חווית שירות טובה ורבת ערך, עם איזון מעמיק ומלמד בלב כל מה שקורה בהרפתקה הגדולה והקסומה הזו, של חיים ערים, חדורי חיוניות ושמחת נתינה!

 במידה ויש לך הוצאות כספיות הקשורות לשירות בתובנה ניתן לקבל החזרים (אל תשכחו לקחת קבלה על ההוצאות) אנא פנו אלי בנושא זה.

לשאלות נוספות אנא פנו לגיא: guy@tovana.org.il