התנדבות בתובנה

התנדבות בריטריטים בתובנה

התנדבות בריטריטים בתובנה - הידעת?

עמותת תובנה מעבירה כ–20 קורסי סוף שבוע וכ-20 קורסים ארוכים בעין דור ובמקומות נוספים במהלך השנה. כמו כן, מתקיימים כ–40 קורסים/ריטריטים עירוניים ועוד מפגשי דהרמה רבים.
עמותת תובנה מתבססת ומתנהלת בעיקרה על מתנדבים רבים. במהלך השנה מתנדבים בעין דור כ – 200 מתנדבים, וזאת בנוסף לכ- 50 פעילים נושאי תפקיד קבוע.

להמשך המאמר...

 

ריטריט שירות

 קיומם של הקורסים מתאפשר בזכות נדיבות הלב של המתרגלים/ות.

אם ישבתם בקורס בתובנה והרגשתם נתרמים מכך יש לכם את האפשרות לאפשר את מתנת הקורס לאחרים על ידי השתתפות ב- ריטריט שירות. ריטריט שירות הוא המקום לשלב נתינה, תרגול ועשייה, ולכן מהווה תרגול עשיר וגשר בין הישיבה על הכרית לתרגול ביומיום.

תובנה זקוקה לכם/ן על מנת להמשיך להניע את גלגל הדהרמה ולאפשר את צמיחתה ופריחתה בארץ.

לשאלות, תהיות ולבטים אתם מוזמנים לפנות לגיא סעאתי במייל  ">g כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

להתנדבות לקורסים ארוכים אנא כתבו לשלומית שלו  כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

להתנדבות לקורסים קצרים (סופ"שים) אנא כתבו למיכל  כפיר כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

 

 

לתת שירות - להיות עובד דהרמה בקורס

(דף למשרת/ת בקורס)

ברוך הבא וברוכה הבאה לשרת בקורס ויפאסאנה של עמותת תובנה!

בין אם כבר שירתת בקורסי תובנה בעבר, ובין אם זוהי הפעם הראשונה עבורך, נפלא שהחלטת לבוא לתרגל מדיטציה בעשייה, ולאפשר לעצמך התנסות בחוויה חשובה של נתינה ושירות.

בימים הקרובים יצור איתך קשר מתרגל/ת שהוכשר לניהול מטבח בקורס ושיהיה אחראי על צוות עובדי הדהרמה במטבח.  תקבל/י ממנו תדרוך מקיף על אופן וטיב העבודה המעשית שתיקח/י בה חלק, והוא או היא יהיו הכתובת עבורך לכל שאלה או קושי שיעלו במהלך השרות.

השירות הוא זכות למדרגת תרגול יקרה מפז.  הוא משלב בין חיי היום יום ובין הישיבה המדיטטיבית על הכרית והתרגול בקבוצה בתנאי ריטריט, וככזה פותח פתח לאינטגרציה ביניהם ומעשיר כל אחד מהם בתורו.  בשירות אנו חווים מצב של אורח חיים רגיל ומוחצן בתנאים שבהם העשייה עצמה, בכל רגע ורגע, היא חלק מדרך הקשיבות החכמה והחמלה, דרך הדהרמה.

להמשך המאמר...

 

להיות פעיל\ה - נתינה בעשייה

אנחנו שמחים שהחלטת לעשות את הצעד ולקחת חלק מהנעתה של העמותה. כפי שאת\ה יודע\ת לב ליבה של הפעילות בתובנה היא הסנגהא המפעילה, יוצרת, יוזמת, חושבת ואוהבת את הדהרמה.

"בשירות אנו לומדים לפתח את הכוח הפנימי ואת שמחת הנדיבות, להפעיל תשומת לב מודעת תוך פעולה,  לעבוד במאמץ נכון, להיות ביחסים עם שותפים לצוות תוך אווירה של שימת לב, אהבה, שותפות וכבוד, לפגוש קשיים ומחסומים פנימיים שלנו, להתגבר עליהם, והכי חשוב – להפוך חוויה, דיבור ופעולה יומיומיים לתרגול רוחני."

הפעילות בעמותה היא תרגול בעשייה. הפעם אנחנו ממש "דהרמה ביום יום", מחוץ לסביבת הריטריט המגינה והתומכת. לשם כך חשוב לזכור ולהזכר במקורות התמיכה הנמצאים.

להמשך המאמר...