לוח פעילויות הדפסה Email help
תצוגת רשימה תצוגה חודשית תצוגה שבועית חיפוש

סופ"ש מדיטצית תובנה (ויפאסנה) בהנחיית סנדיה בר-קמה ואודליה וינברג

מיום חמישי, 07 ספטמבר 2017
עד שבת, 09 ספטמבר 2017

 קטגוריה: סופי שבוע

 הסופש יתקיים בתאריכים 7-9 בספטמבר

 

סוף שבוע בהנחיית סנדיה בר קמה ואודליה וינברג

'מדיטציית תובנה' הנה תרגול שמקורו במסורת הבודהיסטית, אשר מטרתו לאפשר לנו להבין ולחוות את חיי היומיום באופן עמוק ונהיר יותר. הנחת היסוד של 'מדיטציית התובנה' היא שהתבוננות וראייה צלולה (ויפאסנה) של המציאות עשויה להביא להקלה בקושי ובכאב היומיומיים ולהיטיב את איכות החיים של המתרגלים ושל אלו הסובבים אותם.Sandhya

'מדיטציית תובנה' מחדדת את היכולות המנטליות והרגשיות של המתרגל, ומפתחת אצלו את היכולת לעצור ולהתבונן בעצמו ובכל סיטואציה בה הוא נמצא ללא שיפוט, עם מינימום השפעה של דעות קדומות, פחדים והרגלים. 'מדיטציית תובנה' באה להגביר את המודעות והחיבור של המתרגל אל העולם בו הוא חי. מדיטציה זו מבוססת על ה'דהרמה', פילוסופיה בודהיסטית שמציעה דרך חיים הכוללת התפתחות מנטלית, מוסרית ורגשית. ה'דהרמה' מאפשרת חוכמה אנושית אינטואיטיבית שאינה כוללת רק ידע. היא תורמת לפיתוח חיבור בין-אישי שאינו אינטרסנטי, וכן איכויות של נדיבות, אהבה וחמלה שקיימות אצל כל אחד ואחת מאיתנו, גם אם אנו לא תמיד מודעים אליהן.


  • הגעה לעין דור בשעה 16:00-14:00 לצורך רישום והתארגנות.

  • הקורס יסתיים ביום שבת בשעה 18:00.

  • הקורס מתאים לכולם - חדשים למדיטציה ובעלי נסיון

טופס רישום / Registration form

טופס אישור הרשמה / Confirmation form

טופס ביטול הרשמה / Cancelation form

לוח טרמפים / Carpool list

 

 

אם לא השתתפת בעבר בקורס של תובנה אנא קרא/י מהו קורס בתובנה?

הריטריט ניתן במסורת הדאנא - נתינה על פי נדיבות הלב. לקריאה נוספת על דאנא לחץ כאן


הרשמה לריטריט שירות - Registration to service retreat

 


התנדבות-

עמותת תובנה מתבססת ומתנהלת ברובה על עבודת מתנדבים. במהלך השנה מתנדבים בריטריטים השונים בעין דור כ-200 מתרגלים, וזאת בנוסף לכ-50 פעילים בתפקידים קבועים. לשם קיום הריטריטים והצלחתם יש צורך בהרבה ידיים עוזרות כאנשי צוות מטבח ובתפקידי ניהול הריטריטים והמטבח. ריטריט השירות מהווה את המסגרת לפעילות ההתנדבותית בריטריט.

ריטריט שרות. הנך מוזמן/ת לחוייה המיוחדת והמעשירה של "ריטריט שרות": הזדמנות לשלב תרגול מדיטציה תוך כדי עשייה, נתינה ועבודה כסנגהה: תרגול מעשיר המהווה גשר אל היושבים על הכרית בריטריט ולתרגול ביום-יום. צוות המטבח ומנהלי הריטריט מתרגלים ריטריט שרות לצד ובחפיפה לכלל מתרגלי הריטריט.

הנכם מוזמנים להתנדב ולתרגל תוך כדי עשייה.

 

 

מיקום עין-דור

Share

חזור