טור זה יוקדש לכתיבה על מקצת הדברים שקורים בתובנה בתקופה זאת.

יש לנו תחושה שהעמותה הומה וגדושה מרוב פעילות. הפעילות מתרחשת בתחומים רבים ושותפים בה המון אנשים. ננסה לשתף אתכם מעט במתרחש.

רק לאחרונה ביקר פה ג'ק קורנפילד, זה היה ביקור נפלא. ג'ק השתתף בהליכה לשלום, בשיחות עם המורים, הפעילים, הועד המנהל וההנהלה. בפגישות השונות הוא הביא עימו פרספקטיבה על ההתמודדויות ודרכי העבודה של קהילת הדהרמה בארה"ב. היה מרתק לשמוע כיצד הוא ואחרים מתלבטים על דברים דומים לאלו שאנו עוסקים בהם כאן ועל הפיתרונות שהם מנסים ליישם שם.

במרכז הביקור עמד הערב שקיימנו בתיאטרון נגה. הערב היה מרגש, השתתפו מעל 900 איש והאווירה הייתה נהדרת. זה פעם ראשונה שתובנה מקיימת אירוע בסדר גודל כזה. לשמחתנו הכל היה מאורגן למופת ודפק כמו שעון. ארגון האירוע דרש מאמץ משותף של צוות מסור. תודה לכל מי שעזר ותמך.

ההכנסות מהאירוע ייתרמו בחלקם לפעילות הומניטארית, בחלקם לפרויקט של דהרמה בקרב דוברי ערבית ובחלקם להמשך פיתוחה של העמותה.

לפני שבועיים התקיים סוף שבוע סנגהה ואסיפה כללית בעין דור, השתתפו כ50 איש מהסנגהה. במהלך האירוע דנו על נושאים שונים הקשורים לעמותה, עלו הרבה רעיונות, רקדנו, טיילנו באזור ונהננו. תודה לכל המשתתפים ולמארגנים.

בימים אלה מבקרת בארץ שאיילה קתרין. זהו ניסיון ראשון שלנו לארח מורה מחו"ל לתקופה ארוכה של חודש. שאיילה תקיים שני רטריטים ושתי שבתות דהרמה. זאת הזדמנות לתרגל בהנחייתה לתקופה ממושכת יותר ולשהות בעין דור לתרגול ארוך של שלושה שבועות רצופים (למי שמשתתף בשני הרטריטים).

האורח הבא שלנו יהיה כריסטופר טיטמוס שיקיים מפגש DFP, רטריט ורטריט עירוני של שלושה ימים בתל אביב וירושלים.

קורס דהרמה בחיי יום יום סיים את הסימסטר הראשון שלו. המשתתפים נפגשו כל שבוע בבית הסנגהה בהדרכת אחד מהמורים. נוצרה קבוצה מגובשת והמשתתפים העידו שהקורס תורם להם רבות. בעוד שבועיים יפתח הסיסמסטר השני ותהיה הזדמנות לעוד מספר מצומצם של אנשים להצטרף לקורס.

קורס הכשרת הפעילים הסתיים לאחרונה. הקורס עסק בברהמה ויהראס ובנושא השירות באספקטים שונים והמשובים מהמשתתפים היו מצוינים.

בית הסנגהה מתמלא בעוד ועוד פעילויות ושווה להתעדכן בהן בלוח השנה של הבית באתר. בימי חמישי בערב מתקיימות שיחות דהרמה אותם מנחים מורים וחברי סנגהה ותיקים.

ואחרון חביב העלון שהוא יוזמה מבורכת של דובי וחברים ואנו מקווים שהוא יהפוך לבמה להתבטאות ותקשורת של חברי הקהילה.

בברכה ואהבה,

רון ואסף.