ספריה

אמון מאת: שרון זלצברג

לאמון (faith) יש משמעות מאד אישית עבורי. זה משהו שקשה להבין, וגם משהו שלא לעיתים קרובות מדברים עליו בהקשר של מסורת של חוכמה – במיוחד לא במערב.

להמשך המאמר...

 

מדיטציית מיינדפולנס מונחית - הנחיות מאת סטיבן פולדר

הקדש מעט תשומת לב לצורת הישיבה שלך. התנוחה צריכה להיות נינוחה וקלה, ויחד עם זאת מלווה בתחושת יציבות וזקיפות. לא קורסת ולא כפופה. אם אתה יושב על כסא אולי תרצה להניח את רגליך בצורה ישרה על הקרקע. אם אתה יושב על הרצפה, שב על קצה הכרית, כשהרגלים משוכלות והברכיים צונחות לכיוון הרצפה. עצום את עיניך כדי להגביל את כמות הגרויים הבאים מבחוץ.

להמשך המאמר...

 

ספק מאת: ג'וזף גולדשטיין

כפי שהוא מתייחס לכל אחד מהמכשולים האחרים של המדיטציה, הבודהה מפרט חמישה שלבים להתבוננות בספק:

״אם הספק נוכח, אני יודע ׳יש ספק בתוכי׳; אם הספק אינו נוכח, אני יודע ׳אין ספק בתוכי׳. ואני יודע כיצד יכול להתעורר ספק שלא התעורר, כיצד ניתן להסיר ספק שהתעורר, וכיצד ניתן למנוע ספק שיתעורר בעתיד״.

להמשך המאמר...

 

אכילת קלמנטינה בתשומת לב מאת: תיך נאהת האן

סידהרתא [הבודהה] סימן בשקט לילדים לשבת ישר ואמר, "אתם כולכם ילדים חכמים ואני בטוח שתהיו מסוגלים להבין ולתרגל את הדברים שאשתף אתכם. הדרך הגדולהשגיליתי היא מעמיקה ועדינה, אבל כל אחד או אחת שמוכן להשתמש בלב ובשכל שלו יכול להבין וללכת בה.

להמשך המאמר...

 

חמלה בפעולה מאת: מרטין בצ'לור

במסורות בודהיסטיות שונות חמלה מקבלת אופני ביטוי ותרגול שונים. במסורת הטיבטית ישנו תרגול של החלפת עצמי באחרים. במסורות התהרוואדה, בתאילנד, סרי לנקה ובורמה, נמצא את התרגול המדיטטיבי של טוב-לב אוהב ושל חמלה. במסורות הזן של סין, קוריאה ויפן, ישנם הכלל להצלת כל היצורים החשים וטיפוח הכללים המוסריים של הבודהיסטווה, כפי שניתנו בברהמהג'אלה סוטרה. (סוטרת רשת אינדרה).

להמשך המאמר...

 
מאמרים נוספים...