מה זה דאנא?

ברוח הנדיבות - דאנא

 

מאז זמנו של הבודהא, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

להמשך המאמר...

 

דאנא - נתינה / מאת מרסיה רוז

 

דאנא היא מילה עתיקה בשפת הפאלי, השפה בה נכתבו דברי הבודהא, ומשמעותה: נדיבות, רוחב לב, נתינה או מתנה. היא מתקשרת באופן ישיר למילה הלטינית DONUM ודרכה למילים אנגליות כמו DONOR (נדבן) TO NONATE (לנדב) ו- DONATION (נדבה). מאז ימיו של בודהא, לאז 2,500 שנה, הוצעה תורתו ללא תנאי לכל דורש. תורת הבודהא (הדהרמה) נחשבה, מאז ומעולם, כמשהו שאין לו מחיר, כך שהדאנא מהווה חלק מהותי ובלתי נפרד מן המסורת הבודהיסטית. לא הייתה, ואין גם היום דרך לתמחר את תורת האמת, שכן היא בעלת ערך מעל ומעבר לכל מחיר.

 

להמשך המאמר...

 

דאנא ותמיכה במורים/ מאת רוברט ביטי

מאז זמנו של הבודהא, קיימת מסורת בה אלו המלמדים את הדהרמה נתמכים ישירות על ידי קהילתם. הם אינם מבקשים זאת, הדבר מוצע באופן חופשי. באסיה, היכן שמובן שהתרגול של נדיבות הלב (דאנה) מהווה את המצע של התרגול הרוחני, מסורת זו התפתחה למערכת בה התלות ההדדית של המורים וקהילתם היא ברורה. יחידים אשר מקדישים את עצמם ללמד, זוכים ליחס של כבוד רב והקהילות שלהם לוקחות באופן רציני את האחריות ההדדית של תמיכה במורים ובלימוד. המורים בתורם מחזיקים את האחריות של קיום חיים לדוגמא, ושל איפשור הלימוד לכל דורש. ברור הדבר שלתמוך במורה הוא למעשה לתמוך בעצמך.

 

להמשך המאמר...

 

עלויות קורסים בתובנה

בנוסף לעלויות של לינה ומזון ישנן עלויות נוספות לא מבוטלות בארגון קורסים וקיומם בתובנה.

קיום הקורסים דורש שעות עבודה רבות והשקעה מסוגים שונים הנעשית במהלך כל השנה מאחורי הקלעים.

להמשך המאמר...

 

שיחה מוקלטת של לילה קמחי על נושא הדאנא

להאזנה לחצו על הלינק הבא.

להורדה הקליקו על הלינק עם הכפתור השמאלי של האתר ובחרו "שמירה בשם".

http://69.89.31.146/~thushear/talks/Lila%20Kimhi/LK52%20Dana%20Talk%202-2012.mp3