עמותת תובנה היא גוף תומך ומארגן עבור אלו המעונינים/ות להתעורר, ולפתח ולתרגל תשומת לב בחיי היום יום דרך מדיטציית תובנה - ויפאסנה. תובנה שואבת השראה, הבנה וידע מן המסורת, הפילוסופיה והתרגול הבודהיסטים כדרך חיים.

העמותה פועלת במקביל למרכזי מדיטציה נוספים ברחבי העולם, אשר עוסקים בתרגול ולימוד של מדיטציית תובנה.

עמותת תובנה מזמינה קשת רחבה של מורים מנוסים, מהארץ ומחו"ל, ללמד בקורסים (בני שלושה  ימים עד שלושה שבועות), המתקיימים מספר פעמים בשנה. כמו כן מתקיימים במהלך השנה הרצאות, מפגשים וקבוצות תרגול שבועיות ברחבי הארץ, המיועדים לתמוך ולהרחיב את התרגול בחיי היום יום.

העמותה היא ארגון התנדבותי ללא מטרות רווח אשר מתנהל באמצעות ועד שנבחר על ידי אסיפת העמותה מדי שנה. בעמותה פועלים בהתנדבות חברים/ות רבים, התורמים מזמנם וממשאביהם כמנהלי תפעול, בשירות בקורסים (רישום, ניהול ומטבח), באירוח קבוצות ישיבה ועוד ועוד. ארבעה רכזי העמותה המתחלקים במשרה מחזיקים בתפקיד היחיד בשכר. המורים בתובנה מלמדים על בסיס דאנא (תרומה).

האסיפה הכללית מתכנסת פעם או פעמיים בשנה, דנה בנושאים שונים ובין היתר ממנה את הועד המנהל. חברות בעמותה שמשמעה זכות הצבעה באסיפה מוקנה למי שמגיע לאסיפה כללית והוא בעל 5 שנים לפחות של נסיון בתרגול מדיטציית תובנה והיה פעיל בתובנה שנה לפחות. המטרה היא ליצור קבוצה מחוייבת ומתמידה שיכולה להתוות את דרכה של העמותה. פעילים אחרים בתובנה יכולים להגיע לאסיפה ולהשתתף בדיון אך אינם בעלי זכות הצבעה.

הוועד המנהל אחראי לתפקודה התקין של העמותה עפ"י החוק וברוח הדהרמה. הועד מאשר את תוכנית הפעילות והתקציב השנתי, מקבל דיווחים מרכז העמותה ומנהלי התפעול. הועד אמון גם על הנושאים האתיים הקשורים בקורסים, במתרגלים ובמורים המנחים בתובנה. הועד מורכב משלושה מורים מקומיים ושלושה מחברי הקהילה.

לב ליבה של העמותה היא ההתנדבות. ללא הנתינה המסורה של זמן ומרץ של אנשים רבים וטובים לאורך השנים לא היתה העמותה מתקיימת ומקיימת את פעילותה. כך, העמותה פתוחה ושמחה לקראת אנשים הרוצים להתנדב. אם ניחנת בכישורים ספציפיים בתחום כלשהו (בישול, ארגון, מחשבים, גרפיקה, תרגום או פשוט ברצון טוב להצטרף לתרום) , את/ה מוזמן/ת ליצור אתנו קשר דרך כתובת האימייל tovana@tovana.org.il או דרך הטלפון של העמותה 054-5695931/2.

לחצו כאן לצפיה ברשימת הפעילים והועדות בעמותה

תובנה הנה עמותה רשומה ללא כוונות רווח (מלכ"ר).

jpgלצפיה במסמך אישור ניהול תקין מרשם העמותות

ח.פ. 58-0255-735

כתובת העמותה: ת.ד.1465 הוד השרון4511401