רטריט עירוני בנושא סטיפטאנה-"ביסוס תשומת הלב"-בהנחיית קרן ארבל

09/08/2017 עד 13/08/2017
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: קרן ארבל 
שעת התחלה: רביעי 00:00
שעת סיום: ראשון 00:00

 

"ארבעת תרגולי תשומת-הלב (מיינדפולנס)"

ריטריט עירוני המבוסס על תרגול הסַטַיפַּטְהַאנַה-סוּטַה

בהנחיית קרן ארבל

beautiful budhha

יום רביעי 09.08.17 בשעות 18:00-21:00

יום חמישי 10.8.17 בשעות 18:00-21:00

יום שישי 11.8.17 בשעות 9:00-14:00

יום שבת 12.8.17 בשעות 10:00-17:00

בבית הסנגהה של עמותת תובנה, עובדיה מברטנורה 21 דירה 15, מתחם בזל, תל-אביב

 

מדיטציית תשומת-לב (mindfulness) או בשמה הנוסף מדיטציית ויפסנא (או מדיטציית תובנה) היא המדיטציה הבודהיסטית המרכזית והחשובה ביותר. מדיטציה זו מפתחת את היכולת האנושית הבסיסית להיווכח במה שמתרחש בתודעה, בלב ובגוף כפי שהם ברגע הנוכחי. אימון המפתח את היכולת להתבונן בחוויה על כל היבטיה וללמוד לראות את המציאות בצורה משחררת.

תרגול התבוננות זה מבוסס על אחת הדרשות המפורסמות ביותר של הבודהה: "הדרשה על ביסוס תשומת הלב" (סַטַיפַּטְהַאנַה-סוּטַה). בדרשה זו הבודהה פורט בפנינו אופנים שונים להתבוננות בחוויה:
מהתבוננות ממוקדת בנשימה ובתחושות הגוף, ועד התבוננות רחבה על התודעה ותכניה.

בשונה מהדימוי הפופולרי של תרגול מיינדפולנס, הבודהה מלמד בסטיפטהאנה סוטה, גם התבוננות לא שיפוטית על החוויה וגם אופני התבוננות שונים ומכוּוַנים שמאפשרים לתודעה להניח לההיאחזות בגוף, בתחושות, בתודעה ובתכנים המנטליים. לדוגמא: התבוננות על הגוף מהפרספקטיבה של היסודות, סריקת איברי הגוף, הרהור במוות וראייה ישירה של ההתהוות המותנית.

 

איך הריטריט בנוי ?

בריטריט עירוני זה נקרא יחד מתוך דרשה חשובה זו, נתרגל לאור ההנחיות שמופיעות בה ונתוודע לרציונל העומד מאחורי תרגול מדיטציה זה.

• הריטריט יכלול פרקי לימוד, ופרקי תרגול שקט ומונחה בישיבה והליכה.
• המפגשים יתנהלו בשתיקה אך בכל מפגש יהיה זמן לשיחה משותפת ולשאלות הנובעות מהתרגול.
• ההשתתפות בריטריט העירוני מותנית בהתחייבות להגיע לכל ארבעת המפגשים.

 

למי הריטריט מיועד ?

ריטריט עירוני זה מיועד למי שיש לו נסיון קודם בתרגול מדיטציית תובנה (ויפסנא) או תרגול מדיטציה בודהיסטי אחר (זן/בודהיזם טיבטי).

הקורס מיועד למשתתפים/ות שמתרגלים/ות לפחות שנתיים והשתתפו או ב 3 סופ"ש בשתיקה או לפחות ב 4 קורסים עירוניים ו 5 שבתות תרגול

אם אינך עומד/ת בסף הנדרש ובכל זאת מעוניין/נת ומרגיש/ה מתאים/מה - אנא הרשמי/ם בכל זאת ואנו נחזור אליך

 


 

קרן ארבל

קרן ארבל תובנה

מתרגלת לומדת וחיה את הדרך הבודהיסטית משנת 1997, אז פגשה לראשונה את מדיטציית הויפסנא בהודו. מאז למדה ותרגלה עם מורים רבים במסורת הבודהיסטית בארץ ובעולם, במסגרת ריטריטים ותקופות ארוכות של התבודדות.

קרן מלמדת דהרמה, מיינדפולנס ומדיטציית ויפסנא בעמותת תובנה ובמסגרות נוספות.

היא בעלת תואר דוקטור בלימודי בודהיזם, ומלמדת פסיכולוגיה ופילוסופיה בודהיסטית בחוג ללימודי מזרח אסיה של אוניברסיטת תל אביב.

האימון המדיטטיבי האישי, לצד השיח המתמשך עם החכמה הבודהיסטית והרלוונטיות שלה לחיינו כאן ועכשיו, מנחים את דרכה ואת אופן הוראתה. קרן שמה דגש על גישה מלאת סקרנות, גמישות ושמחה בתרגול המדיטציה ועל הרלוונטיות של תרגול זה לחיי היומיום.

ספרה "דברי הבודהה" יצא לאור בהוצאת אוניברסיטת תל אביב וספרה השני: Early Buddhist Meditation: The Four Jhanas as the Actualization of Insight יצא לאור בהוצאת Routledge.


לאתר של קרן ארבל: http://kerenarbel.com

 


 

אנא קראו את המידע שלהלן בתשומת לב:

הרשמה 

ההשתתפות בקורס היא בהרשמה מראש 

להרשמה לחצ/י כאן

 

 

עלויות הקורס

1. דמי השתתפות

עבור הקורס אנו גובים דמי השתתפות שנועדו לכיסוי הוצאות ארגון הקורס על ידי עמותת תובנה והוצאות אחזקת בית הסנגהה.

את דמי ההשתתפות יש לשלם מראש בלבד.

אנו מציעים מחיר שנועד לחבר בין הצורך בכיסוי הוצאות לבין רוח הדאנה (נדיבות).

המחיר המלא למשתתף/ת הוא 225 ש"ח (העלות הריאלית של תובנה לקיום הקורס). אם ביכולתכם לשלם סכום זה או סכום גבוה יותר, תוכלו לסייע בכך לתובנה להמשיך ולהציע לאחרים לשלם סכומים נמוכים יותר.

מי שאין ביכולתם לשלם את הסכום המלא מוזמנים לבחור ולשלם סכום נמוך יותר כלשהו

במידה וקיים קושי לשלם גם את הסכום המופחת אנא פנו אלינו. נבהיר כי לא יהיה מצב בו לא י/תשתתף מתרגל/ת בקורס בשל מגבלה כספית.

2. דאנה למנחה

מאז ימי הבודהה ועד ימינו אנו, הלימוד ניתן על ידי המורים ללא תנאי, וללא קשר למצב המגדרי, הסוציולוגי או הכלכלי של התלמיד.

התמיכה במורים מבטאת את ההדדיות ואת הקשר בין מְלַמֵד/ת  ללומד/ת.

עם סיום יום התרגול ניתן יהיה לתרום למנחה ולמקום.

כל מה שתוכלו לתת מוערך מאוד, ותורם לכך שהדהרמה תמשיך להיות מועברת לכל דורש/ת

 

 

מי שנרשמו יקבלו לאחר הרישום מייל עם הסבר על תשלום דמי ההרשמה והמשך הרישום.

 

ביטולים

ביטול ההשתתפות עד שבוע לפני תחילת הקורס יזכה בהחזר דמי הרשמה.

ביטול לאחר מכן לא יזכה בהחזר.

 

יצירת קשר

במקרה של קשיים בכל הנוגע לרישום ניתן ליצור קשר עם איילת מנהלת הרישום באימייל  citycourse@tovana.org.il  או בטלפון 0523124069 - עדיף סמס 

 

 

הרשמה לעדכון כשההרשמה נפתחת
Sign up to reciеve an email when registration begins
לצערנו יש בעיה כרגע עם מיילים של yahoo, אנא השתמשו במייל אחר.

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

מתרגלת לומדת וחיה את הדרך הבודהיסטית משנת 1997, אז פגשה לראשונה את מדיטציית הויפסנא בהודו. מאז למדה ותרגלה עם מורים רבים במסורת הבודהיסטית בארץ ובעולם. משנת 2010 קרן מקדישה חודשיים בשנה לריטריטים ארוכים של התבודדות ותרגול.‎ קרן מלמדת דהרמה, מיינדפולנס ומדיטציית ויפסנא בעמותת תובנה ובמסגרות נוספות והיא בעלת תואר דוקטור בלימודי בודהיזם. האימון המדיטטיבי האישי, לצד השיח המתמשך עם החכמה הבודהיסטית והרלוונטיות שלה לחיינו כאן ועכשיו, מנחים את דרכה ואת אופן הוראתה. קרן שמה דגש על גישה מלאת סקרנות, גמישות ושמחה בתרגול המדיטציה ועל הרלוונטיות של תרגול זה לחיי היומיום. ספרה "דברי הבודהה" יצא לאור...
Keren has practiced Buddhist meditation since 1997 and holds a PhD in Buddhist Studies. She teaches classes and retreats on mindfulness, insight (vipassana) meditation and Buddhist wisdom in "Tovana" and other places. She is also an adjunct professor in the Department of East Asian Studies at Tel Aviv University, where she teaches Buddhist philosophy and psychology. In her dharma practice she is drawn to intensive silent retreats as well as study. Since 2010 Keren dedicates two months each year for intensive silent retreats. In her practice and teaching she explores the ways in which the...