שקט פנימי וחמלה, יום תרגול של חקירה עצמית מדיטטיבית עמוקה עם מוקש גופטה בזום

04/11/2023
קטגוריית האירוע: 
תנאי השתתפות: 
פתוח לכולם
מיקום: 
שעת התחלה: שבת 10:00
שעת סיום: שבת 17:00
סטטוס הקורס: 
הרשמה סגורה

 

שימו לב לשעות - יום התרגול מתקיים בשני חלקים - הרשמה כוונתה השתתפות בשניהם 

שקט פנימי וחמלה

יום תרגול בזום של חקירה עצמית מדיטטיבית עמוקה עם מוקש גופטה

יום שבת 4 בנובמבר 2023

10:00-11:45 + 15:00-16:45

 

יום התרגול יתקיים באנגלית

"באורה של השתיקה, כל הבעיות מתמוססות". - ג'יי קרישנמורטי
המקור למרבית בעיותנו בעבודה, בחיים ובמערכות יחסים הוא התודעה הרועשת שחיה ומגיבה באופן אוטומטי ממטעני העבר.
תודעה שקטה ולב מלא חמלה הם מה שאנחנו באמת צריכים כדי לחיות יחד על האדמה היפה הזו בזמנים מאתגרים אלה. יום זה הוא הזמנה לחשוף ולהעיר מקור של חוכמה בתוכנו – חוכמה הנמצאת מעבר למחשבות.
תוכן יום התרגול:

  • יום התרגול יספק הפסקה מרגיעה לתודעה, לגוף וללב החיונית ללמידה עמוקה ולטרנספורמציה.
  • הכוונה העמוקה של היום היא לעורר את המקור העמוק של ההוויה הפנימית, כך שנקבל השראה לחיות את חיי היומיום שלנו מאותו מעיין של שקט פנימי.
  • חקר של שלווה פנימית - ביטחון ואמון במפגש עם הלא נודע.
  • למידת היכולות והכוחות החבויים שבנו ושיכולים לעזור לנו לפגוש את החיים במלואם.
  • שיחות חיות מעוררות השראה, גיבוש גישה פשוטה למדיטציה ותרגילי למידה בקבוצות קטנות.
למי מיועד יום התרגול?
עבור כל מי שרואה את החשיבות של חיים של נוכחות גבוהה יותר. נקיים מרחב בטוח, רציני ואכפתי לגלות את עצמנו, לפגוש את המהות העמוקה שלנו ולהסתכל על כל החיים שלנו בצורה רעננה ויצירתית. בין אם את.ה מחפש.ת, מתרגל.ת מיינדפולנס, מאמן.ת, מטפל.ת, איש\אשת מקצוע, מנהיג.ה או פשוט תלמיד.ה של החיים.
 
 
 

 INNER SILENCE & COMPASSION

A Deep Meditative Self-inquiry Daylong with Mukesh Gupta

Saturday 4 November 2023

In the light of silence, all problems are dissolved.” - J. Krishnamurti

The source of most of our problems in work, life and relationships is a noisy mind which mechanically lives and reacts from its past baggage. Living with anything that is untrue brings great mental and emotional suffering. A peaceful mind and a compassionate heart is what we really need to live gracefully together on this beautiful earth in these challenging times. This daylongis an invitation to uncover and awaken a source of wisdom inside us which is beyond thought. The program will include inspiring live talks, meditative self-inquiry, dialogue and guided meditations.

DAYLONG HIGHLIGHTS:

The daylong provides a restful break for the mind, body and heart that is essential for deep learning and transformation.

The deep intention of the retreat is to awaken the profound source of being within, so that we get inspired to live our everyday life from the wellspring of inner stillness.

Exploring inner peace, confidence and trust in meeting the unknown.

Learning about our hidden potentials and powers which can help us to meet life fully.

Inspiring live talks, a simple approach to meditation and learning exercises in small groups.

FOR WHOM?

For anyone who sees the importance of living from a higher level of presence. It offers a safe, serious and caring space to discover ourselves, meet our deep essence and look at our whole life in a fresh, creative way, whether you are a seeker, a mindfulness practitioner, a coach, a therapist, a professional from any field, a leader or simply a student of life.

 
על המורה
מוקש גופטה הוא דובר ומחנך נודד מהודו אשר מוביל ברחבי העולם ריטריטים, סדנאות וסמינרים מבוססי חקירה עצמית ודיאלוג. נמצא במסע טרנספורמטיבי במשך שני עשורים וחצי ושואב השראה מבודהה, ג'יי קרישנמורטי, מתורות אי-שניות וממחקרים עדכניים בחקר המוח, הנפש והתודעה. מקיים ריטריטים בישראל בעשור האחרון והעביר למעלה ממאתיים הרצאות, ריטריטים וסמינרים ברחבי העולם. היה במרכז הריטריטים של קרישנמורטי בוורנאסי, הודו במשך שני עשורים. במהלך ניסיונו הרב בעבודה עם תלמידים, מורים ואנשי מקצוע מכל רחבי העולם, פיתח מוקש גופטה גישת "חקירה עצמית מדיטטיבית וטרנספורמטיבית" המבוססת בעיקרה על חקר של שאלות קיומיות מתוך נוכחות קשובה ודוממת, לא מגיבה וחומלת. הוא מאמין שתהליך בלתי סמכותי ונינוח של דיאלוג בעל איכות של חיבה, הקשבה ומודעות, חיוני בכדי להביא לשינוי פנימי ולביסוס שלווה, הרמוניה ושמחה בקיומו היומיומי ובחברתו של האדם. הוא המייסד של בית הספר לחקירה עצמית.  www.schoolforselfinquiry.org
 

ABOUT THE TEACHER

MUKESH GUPTA is a worldwide frequently invited speaker and a traveling educator from India for self-inquiry and dialogue based retreats, workshops and seminars. He has been on this transformative journey for two and a half decades and is inspired by Buddha, J. Krishnamurti and non-dual teachings and current researches in brain, mind and consciousness. He has been offering retreats in Israel for the last one decade and has offered over two hundred talks, retreats and seminars globally. He was at the Krishnamurti Retreat Centre in Varanasi, India for two decades. During his long experience of working with students, teachers and professionals from all over the globe, he developed a "Meditative & Transformative Self-Inquiry" approach which is primarily based on the exploration of existential questions from a still, non-reactive mind and compassionate attentive presence. He believes that a non-authoritarian leisurely/unhurried process of dialogue having a certain quality of affection, listening and awareness is essential to bring inner transformation and establish peace, harmony and joy in one’s daily existence and society. He is the founder of the School for Self- Inquiry. www.schoolforselfinquiry.org

 

 

יש להתחייב להגיע ליום שלם - מתחילתו ועד סופו. לא תתאפשר השתתפות חלקית.

 

 

 


אנא קראו בעיון את כל ההנחיות שלהלן

הרשמה 
ההשתתפות בשבת היא בהרשמה מראש בלבד.
ההרשמה לקורס נעשית על ידי מילוי טופס הרשמה

אי הופעה וביטולים

שימו לב: מספר המקומות ביום זה מוגבל.
כאשר אתם נרשמים אתם מצהירים על כוונתכם להשתתף.
הרשמה וביטול מאוחר עלולה למנוע השתתפות של אדם אחר, אנא הירשמו רק כאשר אתם משוכנעים שאתם רוצים ויכולים להגיע.
אם נרשמתם ואינכם יכולים להגיע ליום התרגול, אנא בטלו את השתתפותכם כדי לפנות מקום לממתינים. זיכויים כספיים יבוצעו עד שבוע לפני יום התרגול, לאחריו לא נוכל להשיב את התשלום.

הביטולים נעשים דרך המייל city@tovana.org.il

 
עלויות יום התרגול
עמותת תובנה פועלת ברוח המסורת העתיקה של "דאנה" (נתינה מתוך נדיבות הלב ויכולת) ומציעה את הדהרמה בלב פתוח ואמון בדרך.
הפעילויות מתקיימות בזכות נדיבות הלב והאחריות של קהילת המתרגלות והמתרגלים שמתבטאת הן בתרומה כלכלית והן בזכות מספר גדול של פעילים.ות המתנדבות.ים ללא שכר על מנת לאפשר את הפעילות.
 
1. דמי השתתפות
תובנה מציעה את ההזדמנות לתרגל את הדהרמה בלב פתוח מתוך אמון ואחריות קהילתית, ומציעה מחיר שנועד לחבר בין הצורך בכיסוי הוצאות לבין רוח הדאנה (נדיבות).
 
עלות יום התרגול היא 60 ש"ח. העלות היא עבור תובנה עבור הוצאות שכירות למקום וארגון היום ואינה כוללת תמורה עבור ההוראה.
 
ניתן לשלם סכום זה או סכום גבוה יותר, כדי לסייע לתובנה להמשיך ולהציע את הקורסים ולתמוך במי שאין ביכולתו לשלם.
אם אין ביכולתך לשלם את הסכום המלא נזמינך את מה שמתאפשר כרגע. 
נבהיר כי לא נרצה שההשתתפות ביום התרגול תמנע בשל מגבלה כספית.
שימו לב כי אין באפשרות תובנה להעביר דאנה למורה מתוך התשלום של דמי ההשתתפות, דאנה למורה נעשית בצורה ישירה אליו/ה כפי שמוסבר כאן מטה.
 
2. תמורה להוראה
 
ההוראה בקורס ניתנת במסורת ה'דאנה' – נדיבות הלב: ללא מחיר נקוב מראש על מנת לאפשר לכל מי שמעונינ/ת להגיע ולתרגל ללא תלות במצב כלכלי.
זוהי תמיכה קהילתית בה כל אחד ואחת נותנים לפי יכולתם/ן על מנת לסייע גם לאלה שידם אינה משגת.
במקביל הקהילה תומכת במורים ובמורות באמצעות תרומה שניתנת בסיום המפגש.
מורות/ים רבים המלמדים/ות בקורסים של "תובנה" מקדישים את חייהם להפצת הדהרמה מתוך נדיבות לב ורצון טוב לסייע לאחרים בדרך.
התרומות מסייעות להם להמשיך ולקיים אורח חיים של העמקה בדרך ולחלוק את פירותיה עם האחרים.
 
בסיום המפגש המשתתפים והמשתתפות מוזמנים/ות לתמוך מנדיבות ליבם במנחה ובהמשך הוראת הדהרמה בדרך זו.

 

מענה לפניות

במקרה של קשיים בכל הנוגע לרישום נא ליצור קשר עם מנהלי הרישום  במייל city@tovana.org.il - נא לציין בכותרת 'שבת עם מוקש גופטה'

 

הלוואי ונפיק את מירב התועלת מן התרגול בקורס זה.
הלוואי וכל יצור חי יהיה משוחרר מכאב ומסבל
הלוואי וכל יצור חי יחיה חיים חופשיים, מאושרים ואמיתיים.

ההרשמה סגורה

מהי משמעות המילה דאנה?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) באסיה מבוססת על דאנה - נדיבות ואחריות הדדיות.
הקהילה נתמכת על-ידי הלימוד הניתן במנזרים, ותומכת בהם באפשור הצרכים הבסיסיים של הנזירות והנזירים: אוכל, קורת גג, ביגוד ותרופות.

עמותת תובנה בוחרת להציע את הפעילויות  ככל שניתן ברוח הדאנה, הן כדרך לאפשר לכל מי שמבקשים להשתתף בקורסים ולזכות בפירות התרגול, ללא מחסום של מצב כלכלי; והן כאיכות שנמצאת בבסיס התרגול, מזמינה לטיפוח מתמיד של נדיבות, פתיחות והכרה בהשפעה ההדדית של פעולותינו על אחרות.

המתרגלות והמתרגלים מוזמנים לתמוך בהוראת הדהרמה הן על-ידי מתן תרומה למורות, שתאפשר להן להמשיך וללמד, והן על-ידי תרומה לכיסוי הוצאות קיום הקורס והעמותה, כדי לאפשר לקורסים נוספים להמשיך ולהתקיים, ולהעניק לאנשים אחרים את ההזדמנות לתרגל.
לקראת סיום הקורס תינתן אפשרות להעניק תרומה לעמותת תובנה ולמורות. 

לקריאה נוספת על דאנה - קישור