ריטריט דהרמה ופעולה בעולם - רני עובדיה, שירי בר, ונטע לוי

05/12/2022 עד 10/12/2022
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: רני עובדיה 
שם המורה: נטע לוי 
תנאי השתתפות: 
פתוח לכולם
מיקום: 
שעת התחלה: שני 14:30
שעת סיום: שבת 14:00
סטטוס הקורס: 
הרשמה פתוחה
 


דהרמה ופעולה בעולם - מה מעורר בנו השראה ומזין את כוחנו לפעול ולהיטיב בעולם כה מלא בקושי?
 
אנחנו חיים בזמנים שהרבה מתפרק בהם - משבר אקלים שהולך והופך יותר נוכח, מבנים חברתיים שמשתנים ומתערערים, ולא פחות מכך הסיפור המכונן של התרבות המערבית על עוד ועוד צמיחה, עוד ועוד קידמה, עוד ועד שליטה של האדם בטבע ובמשאביו, שהולך ונראה פחות ופחות הגיוני.
 
איך אנחנו פוגשות ופוגשים זמנים כאלה? מה נדרש מאיתנו בתוכם?
איך אנחנו יכולות ויכולים לתמוך ולהזין את עצמנו במפגש עם אי וודאות כל כך גדולה?
איך האחריות והמחויבות שלנו לעולם יכולות להיות מקור של השראה וכוח לנוכחות ולפעולה באפיקים שונים?
 
בריטריט נעשה שימוש בפרקטיקות של תרגול מדיטטיבי ושל חקירה קבוצתית על מנת להעמיק לתוך השאלות האלה.
נישען על הלימוד הבודהיסטי ועל התבונה בת ה-2600 שנה שהוא מציע לגבי סבל ושחרור מסבל, וכן על עבודתן.ם של מורות.ים עכשיווים כמו ג'ואנה מייסי, צ'רלס אייזנשטיין, פרנסיס וולר וסטיבן ג'נקינסון. נעשה את כל זה במסגרת של קהילה תומכת של שותפות ושותפים לדרך.

 

שירי בר

פעילה לשינוי חברתי וסביבתי ברוח הדהרמה. עוסקת בשילוב בין מיינדפולנס והתמרת סכסוכים (conflict transformation) בכל הרמות – אישית, בינאישית וחברתית, כולל ליווי אישי לתהליכי התמודדות מיטיבה עם קונפליקט. מתרגלת תשומת לב על הכרית ושלא על הכרית. שותפה בלימוד קורסים של דהרמה, נתינה ומעורבות חברתית מזה עשר שנים.

שירי בר

דמי הרשמה

דמי הרישום לריטריט יהיו בסך 135 ₪. דמי ההרשמה מכסים רק חלק קטן מעלויות הקורס, והמשתתפים יוזמנו לתמוך בהמשך קיום הפעילויות בתרגול נדיבות בסוף כל קורס.

דמי הרישום נועדו להבטיח שמי שנרשם לריטריט בתובנה אכן מתכנן להשתתף בו. ולכן, דמי הרישום אינם ניתנים להחזר או להעברה לריטריט אחר. על כן, אנחנו מבקשים מהנרשמים לבחון היטב את יכולתם להשתתף בריטריט מתחילתו ועד סופו טרם הרשמתם.

לקריאה נוספת על מעבר "תובנה" לשיטת הרשמה עם דמי רישום ניתן ללחוץ כאן.

התנדבות בקורס

עמותת תובנה מתבססת ומתנהלת ברובה על עבודת מתנדבים. במהלך השנה מתנדבים בקורסים השונים בעין דור כ-200 מתרגלים, וזאת בנוסף לכ-50 פעילים בתפקידים קבועים. לשם קיום הקורסים והצלחתם יש צורך בהרבה ידיים עוזרות כאנשי צוות מטבח ובתפקידי ניהול הקורסים והמטבח.

הנך מוזמן/ת לחוייה המיוחדת והמעשירה של "ריטריט שירות": הזדמנות לשלב תרגול מדיטציה תוך כדי עשייה, נתינה ועבודה כסנגהה: תרגול מעשיר המהווה גשר אל היושבים על הכרית בריטריט ולתרגול ביום-יום. צוות המטבח ומנהלי הריטריט מתרגלים ריטריט שרות לצד ובחפיפה לכלל מתרגלי הקורס. 
הנכם מוזמנים להתנדב ולתרגל תוך כדי עשייה.

 

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

רני עובדיה מלמדת דהרמה ומדיטציה בעמותת תובנה ובמסגרות אחרות. מייסדת בית הסנגהה, חברה בדהרמה מעורבת חברתית, עובדת כפסיכולוגית קלינית, אם לשלושה, סבתא לשניים.   דאנה לרני עובדיה    
Reni is a Vipassana and Dzogchen practitioner and brings the fruits of her practice to her 35 years of therapeutic work. She is a supervisor for other therapists, a teacher and a facilitator. She is an active member of Tovana and Engaged Dharma communities and the mother of three sons.     דאנה לרני עובדיה
מתרגלת ולומדת מדיטציית ויפאסנה ואת דרך הדהרמה משנת 2005. יושבת ראש הועד המנהל של תובנה. פסיכולוגית קלינית, מטפלת בגישת 'האקומי' - פסיכותרפיה חווייתית מבוססת גוף, ומלווה אנשים בתהליכים של ריפוי וצמיחה. עסוקה בחיבור שבין ריפוי והתפתחות אישיים לבין ריפוי רחב של החברה והסביבה שבה אנו חיים. חוקרת חיי קהילה ופרדיגמות חדשות של חיים בהקשרים של משפחה, אהבה, אקולוגיה ושינוי חברתי.   דאנה לנטע לוי  
  Practices and studies Vipassana meditation and the Dharma path since 2005 and finds in them deep wisdom and immense beauty. Interested in bridging personal healing and development with wider healing of our society and the environment. Certified clinical psychologist, student of Hakomi – experiential body-psychotherapy. Works with people through healing and growth processes. Teaches meditation in for inmates in prison and curious about bringing the Dharma to wider communities.