ריטריט אישי בקבוצה - בהנחיית יונתן דומיניץ - לבעלי/ות נסיון

13/11/2022 עד 26/11/2022
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: יונתן דומיניץ 
תנאי השתתפות: 
פתוח למתרגלים שישבו לפחות 3 ריטריטים ארוכים ועם לפחות שנתיים ותק בתרגול.
מיקום: 
שעת התחלה: ראשון 14:30
שעת סיום: שבת 14:00
סטטוס הקורס: 
הרשמה פתוחה
 
 

ריטריט אישי בקבוצה

ריטריט אישי הוא מסגרת המאפשרת למתרגלים ותיקים לצאת לתקופת תרגול ממושכת יחסית ולהקדיש את עצמם לתרגול מדיטציה עצמאי מעמיק.  

ריטריט אישי בקבוצה הוא צורה ומסגרת תרגול המחברת בין מסגרת של ריטריט אישי ביחד עם קבוצה של מתרגלים הנמצאים כל אחד בריטריט אישי עצמאי.

הריטריט האישי הקבוצתי פתוח ומיועד למתרגלים ותיקים (כאלו  שישבו לפחות 3 ריטריטים ארוכים ועם לפחות שנתיים ותק בתרגול).

המסגרת הקבוצתית נועדה לאפשר תמיכה במתרגלים דרך המצאות של מתרגלים נוספים שישתתפו בריטריט, דרך מסגרת של מספר (קטן יחסית) ישיבות יומיות המשותפות לכל המשתתפים, דרך הנחיות תרגול /שיחות לקבוצה על ידי המורה, ודרך תחושה של סנגהה שמתרגלת וחולקת יחד מרחב תרגול שקט משותף.

מעבר למפגשי התרגול המשותפים לקבוצה, יבנה לעצמו כל מתרגל את סדר היום המתאים לו, תוך בחירת סוג התרגול והנושא/ים שבו הוא רוצה להתמקד, וזאת בהתאמה לכיוון התרגולי ולאיכויות התרגול שהוא מעוניין לפתח. ניתן ומומלץ כמובן לעשות זאת תוך התייעצות ושיח עם המורה. המתרגלים בריטריט יקיימו שני מפגשים אישים עם המורה בכל שבוע, ושם תינתן הדרכה והנחיה אישית לכל מתרגל/ת. בנוסף המשתתפים יוכלו לבחור להצטרף ולשמוע את שיחות הדהרמה שינתנו בריטריטים הרגילים שיתקיימו במרכז במקביל. 

התרגול האישי מתאים למתרגלים שיש להם מספיק נסיון ומיומנות בתרגול ושיכולים לקחת אחריות על התרגול שלהם, תוך היעזרות בתמיכה של מורה הריטריט, ובתמיכות הנוספות שמוצעות בו. הוא מהווה הזדמנות מיוחדת להעמיק את התרגול האישי בתנאים תומכים ומאפשרים.

לוז - ריטריט אישי בקבוצה
6:00 השכמה
6:30 ישיבת מדיטציה משותפת
7:15 תנועה מודעת
8:00 ארוחת בוקר
8:45 תורנויות
9:30 הנחיות מדיטציה, וזמן לשאלות ותשובות על התרגול (בימים א', ג', ה')
10:30 המשך תרגול עצמאי
12:15 ישיבת מדיטציה משותפת
13:00 ארוחת צהריים
14:00 מנוחה / המשך תרגול עצמאי
17:15 ישיבת מדיטציה משותפת
18:00 ארוחת ערב
19:30 אפשרות להאזנה לשיחת דהרמה מוקלטת (נושאי השיחות יפורסמו בהמשך) / הצטרפות לשיחת דהרמה של ריטריט קבוצתי מקביל.

 

 

דמי הרשמה

דמי הרישום לריטריט יהיו בסך 135 ₪. דמי ההרשמה מכסים רק חלק קטן מעלויות הקורס, והמשתתפים יוזמנו לתמוך בהמשך קיום הפעילויות בתרגול נדיבות בסוף כל קורס.

דמי הרישום נועדו להבטיח שמי שנרשם לריטריט בתובנה אכן מתכנן להשתתף בו. ולכן, דמי הרישום אינם ניתנים להחזר או להעברה לריטריט אחר. על כן, אנחנו מבקשים מהנרשמים לבחון היטב את יכולתם להשתתף בריטריט מתחילתו ועד סופו טרם הרשמתם.

לקריאה נוספת על מעבר "תובנה" לשיטת הרשמה עם דמי רישום ניתן ללחוץ כאן.

התנדבות בקורס

עמותת תובנה מתבססת ומתנהלת ברובה על עבודת מתנדבים. במהלך השנה מתנדבים בקורסים השונים בעין דור כ-200 מתרגלים, וזאת בנוסף לכ-50 פעילים בתפקידים קבועים. לשם קיום הקורסים והצלחתם יש צורך בהרבה ידיים עוזרות כאנשי צוות מטבח ובתפקידי ניהול הקורסים והמטבח.

הנך מוזמן/ת לחוייה המיוחדת והמעשירה של "ריטריט שירות": הזדמנות לשלב תרגול מדיטציה תוך כדי עשייה, נתינה ועבודה כסנגהה: תרגול מעשיר המהווה גשר אל היושבים על הכרית בריטריט ולתרגול ביום-יום. צוות המטבח ומנהלי הריטריט מתרגלים ריטריט שרות לצד ובחפיפה לכלל מתרגלי הקורס. 
הנכם מוזמנים להתנדב ולתרגל תוך כדי עשייה.

 

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

מתרגל מדיטציה וצועד בדרך הדהרמה מאז 1997. רואה את תורת השחרור שלימד הבודהה כהשראה עצומה לחיים ערים וכגישה שניתנת לתרגול וליישום בכל רגע ולהביאה לכל היבט של חיי היומיום, על כרית המדיטציה ומחוצה לה. מלמד ומנחה פעילויות מדיטציה ודהרמה תוך שימת דגש על יישום והפנמת הדהרמה בחיי היום יום. ממייסדי פרוייקט 'מדיטציה 1:1' שבו מתרגלי מדיטציה ותיקים מציעים לימוד וליווי דרך מדיטציה לחולי סרטן בבתיהם. מורה לחשיבה יצירתית ומייסד MINDSCAPES , נשוי ואב לשנים, מתגורר בתל אביב. דאנה ליונתן דומיניץ
Yonathan practices insight meditation since 1997. Since 2002 he teaches Insight meditation courses and retreats. Among other activities he also teaches meditation courses and programs for cancer patients in hospitals, as well as meditation courses for executives, artists and creatives, with an emphasis on applying the Dharma to everyday life. To support himself and his family, he leads courses and seminars on creativity. Yonathan is married and a father of two children.   דאנה ליונתן דומיניץ