להיות אי לעצמך: ריטריט אישי במסגרת קבוצתית - לבעלי/ות נסיון קודם - בהנחיית יהל אביגור

16/05/2022 עד 31/05/2022
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: יהל אביגור
תנאי השתתפות: 
הריטריט מיועד למתרגלים/ות עם ניסיון של שנתיים בתרגול, שעשו לפחות 3 ריטריטים של כ-שבוע.
מיקום: 
שעת התחלה: שני 14:30
שעת סיום: שלישי 14:00
 
עדכון בנושא הגבלות הקורונה:

פעילויות תובנה מתקיימות בהתאם להנחיות הקורונה. פרטים נוספים יעודכנו בהמשך.

 להיות אי לעצמך: ריטריט אישי במסגרת קבוצתית
 

עבור מתרגל/ת שמבקש/ת להעמיק את התרגול שלו/ה, לאפשר לו להתפתח ולהתגלות לעומק באופן מותאם אישית לכוונות ולאפשרויות הספציפיות של כל מתרגל/ת - אנחנו מציעים/ות את המסגרת הייחודית הזו - של ריטריט ארוך, בהנחיה אישית ובמסגרת תומכת.
זוהי צורה שמשלבת בין ריטריט קבוצתי לריטריט אישי. מחד - הוא יתקיים במסגרת תומכת: תמיכה של קבוצה; לוח זמנים מוגדר למשך מחצית מהיום; הנחיות של המורה בכל בוקר, זמנים לשיתופים/ שאלות-ותשובות, ושיחות דהרמה מוקלטות. מאידך - יהיה בו הרבה מרחב להעמקה אישית של התרגול: במהלך חלק ניכר מהיום הלו"ז יהיה פתוח ויאפשר תרגול בקצב אישי; יתקיימו פגישות אישיות עם המורה להתאמה אישית של התרגול.
זוהי מסגרת מתאימה במיוחד למי שרוצה לטפח תרגול אישי, ויכול/ה עדיין להיעזר בתמיכות המוצעות.

הריטריט מיועד למתרגלים/ות עם ניסיון של שנתיים בתרגול, שעשו לפחות שלושה ריטריטים של כ-שבוע.

מבנה היום בריטריט:
6.00 קימה
6.30 מדיטציה בישיבה
7.30 תרגול גופני
8.00 ארוחת בוקר
8.45 תורנויות
9.45 הנחית בוקר וישיבה
10.45 מדיטציה בהליכה
11.30 מדיטציה בישיבה
12.15 מדיטציה בהליכה/שאלות ותשובות
13.00 ארוחת צהריים
15.30 תרגול אישי לאורך אחרי הצהריים
18.00 ארוחת ערב
19.30 מדיטציה בישיבה
20.15 שיחה מוקלטת
21.00 הליכה
21.30 מנוחה או המשך תרגול

הרשמה לעדכון כשההרשמה נפתחת
Sign up to reciеve an email when registration begins
לצערנו יש בעיה כרגע עם מיילים של yahoo, אנא השתמשו במייל אחר.

דמי הרשמה

דמי הרישום לריטריט יהיו בסך 135 ₪. דמי ההרשמה מכסים רק חלק קטן מעלויות הקורס, והמשתתפים יוזמנו לתמוך בהמשך קיום הפעילויות בתרגול נדיבות בסוף כל קורס.

דמי הרישום נועדו להבטיח שמי שנרשם לריטריט בתובנה אכן מתכנן להשתתף בו. ולכן, דמי הרישום אינם ניתנים להחזר או להעברה לריטריט אחר. על כן, אנחנו מבקשים מהנרשמים לבחון היטב את יכולתם להשתתף בריטריט מתחילתו ועד סופו טרם הרשמתם.

לקריאה נוספת על מעבר "תובנה" לשיטת הרשמה עם דמי רישום ניתן ללחוץ כאן.

מהו קורס בתובנה?

אם לא השתתפת בעבר בקורס של תובנה אנא קרא/י מהו קורס בתובנה?

התנדבות בקורס

עמותת תובנה מתבססת ומתנהלת ברובה על עבודת מתנדבים. במהלך השנה מתנדבים בקורסים השונים בעין דור כ-200 מתרגלים, וזאת בנוסף לכ-50 פעילים בתפקידים קבועים. לשם קיום הקורסים והצלחתם יש צורך בהרבה ידיים עוזרות כאנשי צוות מטבח ובתפקידי ניהול הקורסים והמטבח.

הנך מוזמן/ת לחוייה המיוחדת והמעשירה של "ריטריט שירות": הזדמנות לשלב תרגול מדיטציה תוך כדי עשייה, נתינה ועבודה כסנגהה: תרגול מעשיר המהווה גשר אל היושבים על הכרית בריטריט ולתרגול ביום-יום. צוות המטבח ומנהלי הריטריט מתרגלים ריטריט שרות לצד ובחפיפה לכלל מתרגלי הקורס. 
הנכם מוזמנים להתנדב ולתרגל תוך כדי עשייה.

 

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

יהל מתרגל מאז 2006 במסורות תרוודיות ובמסורת של מדיטציית תובנה. מאז 2013 מלווה על ידי המורה רוב ברבאה, והוסמך על ידו להוראה בשנת 2019. הוא מלמד במרכז המדיטציה Gaia house באנגליה. בוגר התוכנית התלת-שנתית ללימודי 'האקומי' - פסיכותרפיה התנסותית, ומסייע בליווי ההכשרה של השיטה. בשנים האחרונות מתרגל ומלמד תרגולי תובנה בדגש על ריקות; תרגולי סמאדהי; איכויות הלב ועבודה עם רגשות במדיטציה.   דאנה ליהל אביגור   לאתר של יהל אביגור, להקלטות שיחות דהרמה והנחיות מדיטציה, כתבים, ומאמרים מתורגמים: https://dharma-reflections.com/
Yahel Avigur has been a devoted practitioner of insight meditation since 2003, combining practices from several Buddhist traditions. Since 2013 he’s practiced with the guidance of Rob Burbea, and in 2020 completed his teacher-training under his guidance. For the last four years Yahel has been teaching Dharma in Israel. He is also dedicated to educational work and social activism, and practices Hakomi, a meditative-dialogical approach to psychological healing.    Yahel's website: https://dharma-reflections.com/   דאנה ליהל אביגור