11 ימי תרגול וטיפוח של הפארמי בהנחיית קרן ארבל, בזום

15/12/2021
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: קרן ארבל
מיקום: 
שעת התחלה: רביעי 08:30
שעת סיום: רביעי 09:30

11 מפגשי זום של שעה בבוקר בין 8:30-9:30, 15-25 בדצמבר

המושג "פָּארִָמִי" (parami), מגיע מהמילה "פָּרָמָה", שמשמעה "החשוב ביותר" או "העילאי".

זה מושג המתאר את אחת מרשימות התרגול החשובות ביותר במסורות הבודהיסטיות. בבודהיזם התהרוואדי הרשימה כוללת עשר איכויות המכונות "הכוחות הפנימיים שיש להם עדיפות" או "עשר השלמויות", שהן רשימת תרגול לחיי היומיום:
נדיבות, אתיקה, ויתור, חוכמה, התמדה, סבלנות, יושר/כנות, נחישות, טוב לב (מטא), יציבות פנימית (אופקהה).

ניפגש בכל בוקר בזום בין 8:30-9:30. נשב יחד למדיטציה של 40 דקות ולאחריה תהיה שיחה קצרה על אחד הפארמי שתעזור לנו לעורר את התכוונות לטיפוח של אותה האיכות, יחד עם הנחיות לתרגול במהלך היום.

זו הזדמנות להתמסר לתרגול יומיומי פורמלי במשך 11 ימים רצופים בכל בוקר יחד עם סנגהה, ולטיפוח ממוקד של איכות מיטיבה מסוימת במהלך היום.

לכל הפרטים ולהרשמה כאן: http://kerenarbel.com/parami/

 

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

מתרגלת לומדת וחיה את הדרך הבודהיסטית משנת 1997, אז פגשה לראשונה את מדיטציית הויפסנא בהודו. מאז למדה ותרגלה עם מורים רבים במסורת הבודהיסטית בארץ ובעולם. משנת 2010 קרן מקדישה חודשיים בשנה לריטריטים ארוכים של התבודדות ותרגול.‎ קרן מלמדת דהרמה, מיינדפולנס ומדיטציית ויפסנא בעמותת תובנה ובמסגרות נוספות והיא בעלת תואר דוקטור בלימודי בודהיזם. האימון המדיטטיבי האישי, לצד השיח המתמשך עם החכמה הבודהיסטית והרלוונטיות שלה לחיינו כאן ועכשיו, מנחים את דרכה ואת אופן הוראתה. קרן שמה דגש על גישה מלאת סקרנות, גמישות ושמחה בתרגול המדיטציה ועל הרלוונטיות של תרגול זה לחיי היומיום. ספרה "דברי הבודהה" יצא לאור...
Keren has practiced Buddhist meditation since 1997 and holds a PhD in Buddhist Studies. She teaches classes and retreats on mindfulness, insight (vipassana) meditation and Buddhist wisdom in "Tovana" and other places. She is also an adjunct professor in the Department of East Asian Studies at Tel Aviv University, where she teaches Buddhist philosophy and psychology. In her dharma practice she is drawn to intensive silent retreats as well as study. Since 2010 Keren dedicates two months each year for intensive silent retreats. In her practice and teaching she explores the ways in which the...