רטריט של סנגההסווה - להיות שלום - בהנחיית זהר לביא ונייתן גלייד

24/04/2020 עד 25/04/2020
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: זהר לביא
,
שם המורה: נייתן גלייד
מיקום: 
שעת התחלה: שישי 10:00
שעת סיום: שבת 10:00
סנגההסווה מזמינה אתכם לרטריט להיות שלום - ריטריט שטח בהנחיית זהר לביא ונייתן גלייד
 24-25 באפריל, 2020 
 
מטרת תרגול הדהרמה היא להעמיק את בהירות הראייה שלנו באופן שמעצים ומחזק
 חכמה וחמלה. הדרך שלימד הבודהה איננה מוגבלת לכרית המדיטציה: היא כוללת את 
כל מרכיבי חיינו, ואת קיומנו בעולם תוך תלות הדדית באין ספור יצורים ויצורות. 
 
התרגול מעודד אותנו לפתח חמלה ואומץ, על מנת שנוכל לפגוש נסיבות של מורכבות,
 סבל וקושי בעיניים פקוחות ולהביא גם אליהן את איכויות החקירה ואורך הרוח שאנחנו מטפחות דרך המדיטציה.
 
מאז 2004 ארגון סנגהסווה חוקר בדיוק את הממשק הזה: הבאת התרגול אל העולם על כל רבדיו, כולל אל מציאות הכיבוש בשטחים.  
 
ריטריט להיות שלום הנו הזדמנות לפגוש ולהוות מציאות אחרת. 
 זוהי הזדמנות לחזור אל תרגול בסיסי: אל הנשימה, אל החמלה, אל מפגש ישיר עם עצמנו וזו עם זה. 
 
 
מאז 2006 אנחנו יוצרות הזדמנויות של מפגשים אמיתיים בין פלסטינים/ות וישראלים/ות. המגע המתמשך שלנו עם השותפים/ות הפלסטינים/ות שאצלן אנו מתארחות/ים מאפשר לנו להבין כיצד נראים חיים תחת שלטון צבאי, לראות אלו את אלו מבעד למסכים של דעות קדומות ולגלות ששותפות עמוקה בין ישראלים לפלסטינים היא אפשרית. תרגול הדהרמה תומך בנו והוא חלק מהפעילות הזו: בעזרת התרגול אנו נותנות/ים מקום לתהליך הפנימי שמאפשר את המפגש הלא שגרתי הזה ויכולים/ות להיות קשובים/ות למחשבות ולרגשות המתעוררות בתוכנו.
 
 
אנו מזמינות אתכם ואתכן לצאת איתנו אל השטחים הפלסטינים כדי לראות בעיניים ולהרגיש בלב את המציאות שלהן, ואת המציאות שלנו. 
 
 
במשך הריטריט נתארח בכפר פלשתינאי ֿ
הימים ישלבו עבודה חקלאית עם זמן למדיטציה, שיתוף ועיבוד של מה שפגשנו.
 
 
שלום אינו העדר סכסוך אלא היכולת להתמודד איתו.
 
 
זו הזדמנות להיפתח למורכבות המשלבת כאב ותקווה. דרך המפגש הישיר נלך מעבר למחסומים של דעות, פחדים ואידיאולוגיה כדי לגלות משהו חדש. אנחנו, אתן והמארחים שלנו יחד נספק את התמיכה לתהליך המאתגר הזה על מנת שיהיה עבורנו תהליך משחרר והתחלה של הבנה חדשה והכרויות חדשות.
 
 
למידע נוסף האתר של סנגהסווה:
 
 
 

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

מורת דהרמה בעמותת תובנה. היא מתרגלת ומלמדת בישראל, אירופה והודו. זוהר נמנית על המייסדים של סנגה-סווה שמשלבת בין מדיטציה, דהרמה ופעילות חברתית. סנגה-סווה מקיימת ריטריטים של טיפול במצורעים בהודו, חידוש יערות באנגליה וסיוע לחקלאים פלסטינים בעת מסיק הזיתים בגדה המערבית. שיחות של זוהר ניתן למצוא באתר של סנגהה-סווה כאן   האתר של סנגהה-סווהhttps://www.sanghaseva.org האתר של זוהר לביאhttps://zoharlavie.org
Zohar fell in love with meditation in 2000 and has been following after her heart ever since. This journey has taken her from the meditation cushion into exploring further ways of expressing truth and love. She now spends most of her time dreaming up and facilitating retreats that offer service as a spiritual path around the world. Her practice involves relaxing into life with love. Zohar is one of the founders of SanghaSeva who offer a "meditation in action" retreats.
Nathan Glyde
נייתן החל לתרגל דהרמה ב1997 וללמד דהרמה ב2007. מתוך התרגול צמחה בו אהבה לחיות היציבה ולשקט היצירתי של המדיטציה, ועניין לטפח קשב עמוק בכל מצב. ב2004 הוא ייסד יחד עם רוב בורבאה וזהר לביא את סנגהסווה על מנת להציע קורסי מדיטציה המשלבים תרגול מדיטציה. עם פעילות חברתית וסביבתית. 
Nathan began meditating in 1997, and teaching retreats in 2007. From continued exploration grew a deep love for meditation's alive stillness and creative silence. Feeling the potential for all of life to play a part in awakening opened an interest to cultivate attentiveness in every experience. In 2004 this led to the co-founding of SanghaSeva.org to offer retreats combining meditation with social and environmental action. Nathan's complete teaching schedule can be viewed at DependentOrigination.org