סופ״ש מדיטצית תובנה (ויפאסנה) למתרגלים בעלי נסיון קודם בהנחיית שימי לוי בתנאי לינה משופרים בתובל

06/02/2020 עד 08/02/2020
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: שימי לוי
תנאי השתתפות: 
למתרגלים שישבו לפחות ברטריט אחד של שבוע או בשני סופ"שים בשתיקה בתובנה
מיקום: 
שעת התחלה: חמישי 14:00
שעת סיום: שבת 18:00
סטטוס הקורס: 
הרשמה פתוחה
סוף שבוע בתנאי לינה משופרים בתובל - ניתן לבחור האם ללון בחדר יחיד/ זוגי /שלישיה
 
מה היא מדיטציית תובנה (ויפאסנה)?

מדיטציית ויפאסנה הנה תרגול מדיטציה ששורשיו במסורת הבודהיסטית, המהווה חלק מדרך רוחנית המכוונת לחיים של שחרור ועירות. ההתעוררות לרגע ההווה מאפשרת הבנה וקבלה של טבענו ושל טבע הדברים בעולמנו. תרגול זה מכוון אותנו לקשב פנימי הפותח את ליבנו, מעמיק את הבנתנו ומאפשר להכרתנו להתבהר אל החוכמה והחמלה הנמצאות אצלנו ומכאן לחירות פנימית.

הסדרי לינה:

ניתן לבחור האם ללון בחדר יחיד/ זוגי /שלישיה - אנא רישמו את העדפתכם בטופס ההרשמה תחת "צרכים מיוחדים". לאחר מילוי טופס ההרשמה יישלח אליכם מייל לתשלום.

חדרי האירוח נמצאים במרחק של 5 דקות הליכה מהמתחם של אולם המדיטציה וחדר האוכל.

הקורס מתנהל בשתיקה מתוך כוונה שלכל אחד יהיו תנאים מייטיבים להתרכז בתהליך שלו עם עצמו ומשום כך נשבץ אנשים שמכירים בחדרים נפרדים.

הארוחות יהיו טבעוניות

עלויות

 

מדיניות ביטולים:
דמי רישום בסך 120 ש"ח לא יוחזרו במקרה של ביטול בכל שלב
ביטולים בתאריכים 1.1 ועד ה -  14.1 יחויבו בסך 20% מסך התשלום
ביטול מה 15.1 ועד ה -26.1 יחויב ב 50% מסך התשלום
החל מיום ה-28.1 ביטול יחויב בתשלום מלא

 

דאנה

קורסי תובנה מוצעים בד"כ מנדיבות מלאה לקריאה נוספת על דאנא לחץ כאן. בקורס זה היות ואפשרויות הלינה שונות, מתבצע תשלום במחיר קבוע עבור החדרים והמזון. המחירים הלעיל ואינם כוללים כל תשלום על הוראה או ארגון הקורס, בסוף הקורס תינתן האפשרות לתת דאנה למורים ולתובנה.  

מה זה דאנה?
מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

תובל

אירוח כפרי בתובל - לינה בתנאים משופרים

קיבוץ תובל ממוקם על מצוק המשקיף אל בקעת בית הכרם, כרמיאל, גוש שגב ונופי הגליל התחתון. 
חדרי האירוח כוללים 2 כורסאות, מיזוג אוויר, פינת ישיבה, חדר רחצה עם מגבות ומוצרי רחצה, פינת קפה ומטבחון. 

קישור לאתר

 קיבוץ תובל אירוח כפרי   

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

שימי לוי
מתרגלת, מלמדת ולומדת דהרמה ומדיטציה משנת 1989. מתוכן, ארבע וחצי שנים כנזירה במנזרים בודהיסטים (תרהוודה) בתאילנד.​   שימי מנחה סדנאות של ויפאסנה  ובעשייתה רואה חשיבות להבאת תשומת הלב לחיי היום יום . מחלוצות תחום המיינדפולנס והתאמתו לילדים. מפתחת תוכנית "שפת הקשב" לטיפוח מיומנויות קשב (מיינדפולנס) בילדים ובמערכת החינוך. מתגוררת עם משפחתה במעגן מיכאל.  דאנה לשימי לוי
Has practiced vipassana meditation since 1988, including four years as a nun in Thailand. Simi leads seminars and retreats in vipassana meditation in Israel. In her work, she emphasizes bringing awareness to everyday life. Simi is also the founder and coordinator of "The Language of Listening," a program in the Israeli educational system designed to cultivate the skills required to pay attention and listen for children and adults.   דאנה לשימי לוי   Link to Simi dharma talks (Hebrew)