עיניים פתוחות לרווחה - קורס בנושא ריקות לבעלי ניסיון בת"א בהנחיית יהל אביגור

03/05/2019 עד 06/07/2019
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
יהל אביגור
למי מתאים הקורס: 
קורסים למתקדמים
שעת התחלה: שישי 13:00
שעת סיום: שבת 15:30

 

עיניים פתוחות לרווחה: צעדים ראשונים בתובנת הריקות של העצמי והעולם

התובנה אל הפתיחות הטבעית של כל הדברים, של אי-הקיום העצמי שלהם - פותחת בפני הנפש האנושית יופי וחופש יוצאי דופן.
בשפת הדהרמה נהוג לקרוא למאפיין הזה של הדברים 'ריקות מקיום עצמי': דבר אינו קיים מטעם עצמו, ולכן הכל פתוח מטבעו.
על אף שהיא מושתתת על פילוסופיה עמוקה,ראייה כזו רלוונטית לכל תחומי החיים והתרגול שלנו: בכוחה של ראייה כזו של עצמנו ושל העולם לשחרר דפוסים ותפיסות עצמי מקובעות, ולפתוח אפשרויות לעבודה עם רגשות קשים.
היא תרחיב את האפשרות שלנו לחיות באקלים של אהבה הולכת וגדלה, ותפתח את הלב שלנו אל מימדים מסתוריים ומפליאים של קיום.

כשם שללימוד זה יש פוטנציאל משחרר ועומק מופלאים, הוא גם לא פשוט להבנה. לכן אנחנו ניגש אליו באופן מדורג, ובגישה של סבלנות, עדינות וענווה.  קורס זה מיועד לתת יסודות להבנה של ריקות, באופן שמבוסס על ההתנסות המדיטטיבית.
 
הקורס הוא אינו קורס תיאורטי, אלא מעשי. אנחנו נתרגל מדיטציות מונחות ונשוחח על התובנות שעולות מתוכן, וגם נתנסה בהשקפות משחררות.
 
למי מתאים הקורס?
קורס זה יתבסס על תרגול ביומיום, ומתאים למתרגלים/ות עם ניסיון בתרגול של למעלה משנה וחצי שישבו או בשני ריטריטים ארוכים או ארבעה סופי שבוע לפחות, או השתתפו בשני קורסים עירוניים לפחות וישבו לפחות 4 שבתות תרגול ומתרגל/ת באופן יומיומי.  
אם לא ברור לך אם הקורס מתאים לך אנא הירשם/מי ופרט/י אודות הניסיון התרגולי ואנו נחזור אליך 
 
תאריכי הקורס:
3.5 , 10.5 , 17.5, 24.5 , 31.5 
7.6 מפגש ארוך בבית הסנגהה של עמותת תובנה
14.6 , 21.6 , 28.6
5.7 מפגש ארוך בין 11:30 ל 17:00 
6.7 מפגש ארוך בין 10:00 ל 17:00 
 
 
ההרשמה תיפתח בקרוב

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.
 

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

מתרגל במסירות מזה שנים רבות, במסורות שונות ועם מורות ומורים שונים בארץ ובעולם. בשנים האחרונות מעמיק בטיפוח התובנה של ריקות, ועבודה עם דרכי ראייה וחוויה שמשחררות את התודעה והלב. בוגר התוכנית התלת-שנתית ללימודי 'האקומי' - פסיכולוגיה התנסותית, התומכת בשחרור מנטלי במפגש בין-אישי. מחנך ומכשיר מורים, פעיל חברתי, וחבר בקהילה שיתופית ברחובות. לאתר של יהל אביגור, להקלטות שיחות דהרמה והנחיות מדיטציה, כתבים, ומאמרים מתורגמים: https://dharma-reflections.com/      
Practices and in love with the Dharma since 2003, both in daily life and in long periods of retreat with different teachers. Inquires and practices different possibilities for liberation of the mind through transforming the view of self and the world. Besides Dharma practice and study – involved in the field of education as a teacher and as a trainer for teachers as well as political activity. Lives in a cooperative community in Rehovot, Israel. Yahel's website: https://dharma-reflections.com/