ריטריט אישי ארוך בקיץ בהנחיית מיכל כהן - הריטריט בוטל

10/08/2019 עד 31/08/2019
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: מיכל כהן
תנאי השתתפות: 
פתוח למי שישבו בלפחות שלושה ריטריטים ארוכים בשתיקה (7 ימים ומעלה)
מיקום: 
שעת התחלה: שבת 16:00
שעת סיום: שבת 14:00

בצער אנחנו נאלצים לבטל את הריטריט הארוך

 

אנחנו שמחים לפתוח אפשרות לקהילת המתרגלות/ים להגיע לתרגול ארוך בקיץ בעין דור, ללא הצורך לנסוע לארץ אחרת לשם כך.

 
תרגול למשך זמן ארוך מאפשר לאנרגיה, לדקויות ולעומק של המודעות ושל הלב להיבנות.
 
נוצרת עוצמה של שתיקה וההשפעה של הסנגהה והתרגול הקבוצתי המשותף מוגברת.
 
הריטריט הארוך השנה יתקיים בעין דור בין ה- 10-31/8. יכולים להשתתף בו מי שישבו בלפחות שלושה ריטריטים ארוכים בשתיקה (7 ימים ומעלה)
 
הרטריט הינו ריטריט אישי בקבוצה
 
ריטריט זה יתקיים במסגרת חדשה של ריטריט בעין דור. מסגרת אשר תספק מרחב לתרגול אישי וממושך. אנחנו רואים ריטריט זה כריטריט אישי - בקבוצה. המשמעות של הדברים היא שמצופה מהמשתתפים ליכולת תרגול עצמאי. 
 
אנו עושים מאמצים שבריטריט הזה לא ישנו מעל 2 אנשים בחדר, ושכל המתרגלים בריטריט ילונו באותו בנין. בבנין תהיה גם כתה שתשמש כאולם מדיטציה וכתה ממוזגת שתוכל לשמש לתרגול בהליכה בימים החמים. יוצע למשתתפים לו"ז יומי לתרגול. 
נוסף לאלו תוצע לכל משתתף שיחה אישית פעמיים בשבוע. הדבר יאפשר להעמיק את התרגול ולקבל הנחיות אישיות לאורך כל התקופה.
 
מספר המשתתפים בריטריט זה מוגבל, הבטיחו את מקומכם.
 
נא הירשמו לאחר שווידאתם שתוכלו להגיע לכל התקופה- לא תתאפשר השתתפות חלקית.
לשאלות בנושא הריטריט הארוך ניתן לפנות לגיא - guy@tovana.org.il
 

ויפאסנה היא טכניקה המבוססת על שילוב של התבוננות רגועה וערנית בתהליכי גוף והכרה, מסייעת לפיתוח כלי התמודדות עם תהפוכות החיים ומעודדת שלווה, חוכמה וחמלה.

בין אם התנסית במדיטציית תובנה (ויפאסנה) ובין אם ברצונך להתחיל, הקורס מהווה הזדמנות להקדיש את מלוא תשומת הלב והאנרגיה לתרגול השיטה בתנאים אופטימליים.

רוב היום מוקדש לתרגול של מדיטציה בהליכה ובישיבה לסירוגין, בפרקי זמן קבועים. בכל יום ניתנות הנחיות מפורטות לגבי טכניקת המדיטציה, ובערב ניתנת שיחה על ידי המורים, אשר עוסקת בעקרונות המדיטציה ובנגיעתם במציאות היומיומית והאישית של חיינו.

במהלך הקורס מתקיימות שיחות קבוצתיות עם המורים, בהן ניתנת הזדמנות לשתף ולחקור את התנסויותינו. כמו כן ניתנת אפשרות למפגשים אישיים עם המורים.

 

הרשמה לעדכון כשההרשמה נפתחת
Sign up to reciеve an email when registration begins

מהו קורס בתובנה?

אם לא השתתפת בעבר בקורס של תובנה אנא קרא/י מהו קורס בתובנה?

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.
 

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

מורה לדהרמה, מדיטציה ומיינדפולנס. מיכל תרגלה תקופות ממושכות בהתבודדות, תרגול מדיטציה ולימוד מעמיק של הסוטרות (הכתבים הבודהיסטיים המוקדמים) ברחבי אסיה ובאירופה החל משנות ה-90. במשך 6 שנים שימשה כמנהלת ומורת דהרמה בכירה באשראם ליוגה ומדיטציה בבריטניה. כיום מיכל מלמדת את הדהרמה בהקשרים רחבים בקורסים, ריטריטים ומפגשים אישיים במסגרות שונות: עמותת "תובנה", מכללת "רידמן" מרכז "שילוב", וקורס להכשרת מטפלים בגישת CBT.    קישור לאתר של מיכל כהן   סרטון של מיכל כהן מתוך הסדרה- "שבילים רבים דהרמה אחת": מיכל כהן- שיחה במפגש "שבילים רבים- דהרמה אחת" בנושא "בודהיזם מהשורש- על ט from buddhism.israel.org on...
  A Dharma, Vipasana and Mindfulness teacher. Michal has practiced extended periods of time in solitude, meditation and in-depth study of the early Buddhist texts (Teravadan Suttas) in monasteries and spiritual centers around Asia and Europe since the early 90s. For 6 years Michal served as a manager and a senior Dharma teacher in Mandala Yoga Ashram, in Wales. Residing in Haifa, Israel she is now offering Dharma teachings in different contexts and places such as: Tovana - Israeli Insight Organization, Reidman College for Alternative Medicine, Shiluv...