סיור דהרמה באל ולאג'ה עם ג'יימס בראז בסיוע אביב טטרסקי

10/08/2018
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: ג׳יימס בראז
בסיוע: 
שם המורה: אביב טטרסקי
תנאי השתתפות: 
פתוח לכולם
מיקום: 
שעת התחלה: שישי 09:00
שעת סיום: שישי 15:00

עיניים פתוחות באל-ולאג'ה
סיור דהרמה עם ג'יימס באראז 
בסיוע אביב טטרסקי
יום שישי, 10 באוגוסט 9:00-15:00

סיור דהרמה הוא יום תרגול בשטח. זו הזדמנות לבוא כסנגהה בהנחיית מורה ולתרגל נוכח המציאות של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. הסיור הוא הזמנה למפגש: עם כפר פלסטיני ועם עצמנו. נראה בעיניים, נבקר אצל אחד מתושבי הכפר, נקשיב פנימה ונבדוק מה קורה בתוכנו כשאנחנו מתקרבים לנושא הטעון הזה.

הכפר הפלסטיני אל-ולאג'ה צמוד לירושלים ממש מעבר לקו הירוק. חלקו אף סופח לעיר אחרי מלחמת ששת הימים. בעבר התפתחו קשרי ידידות בין אנשים בכפר ותושבי ירושלים אולם כיום לא נשאר מזה הרבה. בינינו לבינם מפרידה חומה וככל שהשנים חולפות נהיה יותר קשה לחצות אותה.

הסיור הוא הזמנה לחצות חומות פיזיות ותודעתיות. נעשה זאת בעזרת ג'יימס והתמיכה של סנגהה. נעשה זאת גם בעזרת מתרגלים ומתרגלות מדהרמה מעורבת חברתית שכחלק מתרגול הדהרמה שלהם מטפחים קשרים של ידידות ושותפות עם תושבי הכפר מאז 2010.

בשביל רבים מאיתנו  להגיע לכפר פלסטיני זה לצאת מאזור הנוחות שלנו. לכן נעשה זאת ברכות ועם הרבה הקשבה לעצמנו.
בשביל רבים מאתנו זו גם הזדמנות נדירה לראות ולשמוע דברים שאנחנו פחות מכירים, מפרספקטיבה חדשה.

הסיור יכלול פרקי זמן של בניית התכוונות, עצירה ורפלקציה יחד עם מידע על המתרחש בכפר ושיחה עם אחד התושבים. נראה את גדר ההפרדה שבנויה בצמוד לכפר ואת הטראסות היפהפיות שלו שבהן מתקיימת חקלאות בשיטות מסורתיות.  נשמע על הקשיים וגם על מה שנוצר כשישראלים ופלסטינים בוחרים ליצור ביניהם קשרים ולפעול יחד. לאורך היום נזמין את עצמנו לתרגל: בהקשבה, בפתיחות ועם חמלה פנימה והחוצה.

מתי: יום ששי ה-10 באוגוסט 9:00 – 15:00
 

נקודת מפגש: ניפגש בשעה 9:00 בבנייני האומה בכניסה לירושלים.
 

נסיעה: ניסע יחד באוטובוס שכור שאיתו גם נחזור בסיום לבנייני האומה.
 

הגעה לירושלים: למגיעים מחוץ לעיר ננסה לסייע בטרמפ במידת הצורך.
 

שאלות ומידע נוסף: מידע מלא נשלח למי שירשמו. אבל אפשר כבר עכשיו לפנות אלינו בכל שאלה. במיוחד למתלבטים אנחנו ממליצים לכתוב לנו כדי שנספר על הקשר המיוחד שלנו עם אנשי הכפר וננסה להבהיר יותר מה צפוי בסיור. כיתבו לנו ונענה בהקדם engaged.dharma@gmail.com
 

הרשמה: נא למלא את טופס ההרשמה https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScizELqXJDVf08IOaQNybzPRA1m-JUrpvhERIraIR3SgZUSsg/viewform?usp=sf_link

דאנה: הסיור מוצע בדאנה לכיסוי שכירת האוטובוס ותמיכה במורה.

 

 

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

ג'יימס בראז הוא מהמורים המובילים בעולם למדיטצית תובנה (ויפאסנה) מאז 1978. הוא מייסד שותף, ואחד המורים הבכירים של מרכז ספיריט רוק, אחד משני המרכזים הגדולים למדיטצית תובנה (Insight Meditation) בארה"ב. ג'יימס מוביל ריטריטים, סדנאות וקורסים בארה"ב וברחבי העולם. הוא ממחברי הספר "Awakening Joy" - ספר המבוסס על קורס שהוא יצר ולימד ששם דגש על איך ניתן לטפח את השמחה בחיי היום יום. הוא מיוצריי ומוריי תכנית מנחי הדהרמה (Dharma Leaders Program), תכנית שהכשירה מעל ל 200 מתרגלים/ות ותיקים/ות ללמד מדיטצית תובנה (מיינדפולנס) בקהילות שונות, בארה"ב, קנדה, מקסיקו ואירופה. הוא המורה המלווה של הסנגהה אינטרנטית...
James has been a meditation teacher since 1978. He is creator and teacher of the Awakening Joy course (since 2003). He leads retreats, workshops and classes in U.S and abroad. Co-founding Teacher of Spirit Rock Meditation Center in Woodacre, CA. Co-author of Awakening Joy, the book based on the course (with Shoshana Alexander). He is a Guiding Teacher for One Earth Sangha, a website devoted to expressing a Buddhist response to Climate Change. James lives in Berkeley, California with his wife, Jane.  He has two sons and three grandchildren.