ערב דהרמה בהנחיית ג'יימס בראז בנושא "להתיידד עם עצמנו: עבודה עם שיפוטיות"

06/08/2018
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
ג׳יימס בראז
תנאי השתתפות: 
פתוח לכולם
נגישות:
נגישות טובה
למי מתאים הקורס: 
שעת התחלה: שני 19:00
שעת סיום: שני 21:30
 

להתיידד עם עצמנו: עבודה עם שיפוטיות

הנטיה להשוות ולשפוט את עצמנו ביחס לאחרים או בנוגע לתפיסותינו מהו 'תרגול נכון', היא  עמוקה ומושרשת היטב. בערב זה נחקור כיצד לעבוד עם נטיות ודפוסים אלו, לראות מבעדם, ולהתוודע לאופיינו האמיתי.
 
הערב יתקיים בשפה האנגלית ויכלול מדיטציה, שיחת דהרמה וזמן לשאלות ותשובות.
 

Making Friends with Ourselves: Working with Judging Mind 

The tendency to compare and judge ourselves with others or regarding our ideas of good practice runs very deep.
James will explore how to work with these patterns and see through them to realize our true nature.
 
 
19:00 - התכנסות והתארגנות. אנו נתחיל בזמן, אנא המנעו מאיחורים. 
19:30  - התחלה 
 
הערב יתקיים בשפה האנגלית ויכלול מדיטציה, שיחת דהרמה וזמן לשאלות ותשובות.
במקום יש כסאות, מי שמעוניינים/ות לשבת על כרית מוזמנות/ים להביא כרית מהבית
 
הרשמה
אנא הרשמו לערב דרך כפתור ההרשמה המופיע בצד שמאל למעלה
 
 
עלות ההשתתפות
 
הערב ניתן בדאנה מלאה
 
עמותת תובנה אינה נתמכת על ידי גוף או מוסד כלשהו. במרבית פעילותיה, היא פועלת ברוח המסורת העתיקה של "דאנה" (נתינה מתוך נדיבות הלב). 
הפעילויות מתקיימות בזכות נדיבות ליבן/ם של מתרגלות/ים התומכות/ים בעמותה בתרומות כספיות, וכן בזכות נדיבות ליבן/ם של מספר גדול של פעילות/ים ומתנדבות/ים הפועלות/ים ללא שכר.
 
ההוראה בערב ניתנת גם היא ללא מחיר נקוב מראש על מנת לאפשר לכל מי שמעוניינ/ת להגיע ולתרגל, ללא תלות במצב כלכלי.
זוהי תמיכה קהילתית בה כל אחד ואחת נותנים לפי יכולתם/ן על מנת לסייע גם למי שידו/ה אינה משגת. במקביל הקהילה תומכת במורים ובמורות באמצעות תרומה שניתנת בסיום המפגש. מורים/ות רבים/ות המלמדות/ים בקורסים של "תובנה" מקדישות/ים את זמנם/ן ללימוד ואפשור הדהרמה מתוך נדיבות ורצון טוב לסייע לאחרות/ים בדרך. 
 
לאורך כל הערב תהיה אפשרות לתת דאנה לתובנה ולמורה.
 
לפניות בנוגע להרשמה והגעה
אנא פנו לעינב במייל  city@tovana.org.il 
 
 
 
הלוואי ונפיק את מירב התועלת מן התרגול.
הלוואי וכל יצור חי יהיה משוחרר מכאב ומסבל.
הלוואי וכל יצור חי יחיה חיים חופשיים ומאושרים באמת
 
ההרשמה סגורה

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.
 

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

ג'יימס בראז הוא מהמורים המובילים בעולם למדיטצית תובנה (ויפאסנה) מאז 1978. הוא מייסד שותף, ואחד המורים הבכירים של מרכז ספיריט רוק, אחד משני המרכזים הגדולים למדיטצית תובנה (Insight Meditation) בארה"ב. ג'יימס מוביל ריטריטים, סדנאות וקורסים בארה"ב וברחבי העולם. הוא ממחברי הספר "Awakening Joy" - ספר המבוסס על קורס שהוא יצר ולימד ששם דגש על איך ניתן לטפח את השמחה בחיי היום יום. הוא מיוצריי ומוריי תכנית מנחי הדהרמה (Dharma Leaders Program), תכנית שהכשירה מעל ל 200 מתרגלים/ות ותיקים/ות ללמד מדיטצית תובנה (מיינדפולנס) בקהילות שונות, בארה"ב, קנדה, מקסיקו ואירופה. הוא המורה המלווה של הסנגהה אינטרנטית...
James has been a meditation teacher since 1978. He is creator and teacher of the Awakening Joy course (since 2003). He leads retreats, workshops and classes in U.S and abroad. Co-founding Teacher of Spirit Rock Meditation Center in Woodacre, CA. Co-author of Awakening Joy, the book based on the course (with Shoshana Alexander). He is a Guiding Teacher for One Earth Sangha, a website devoted to expressing a Buddhist response to Climate Change. James lives in Berkeley, California with his wife, Jane.  He has two sons and three grandchildren.