ריטריט ויפאסנה ארוך בהנחיית סטיבן פולדר בכליל

23/09/2018 עד 12/10/2018
קטגוריית אירוע: 
ריטריט ארוך
בהנחיית: 
תנאי השתתפות: 
הרטריט פתוח למי שהשתתפ/ה בלפחות 30 ימי תרגול בקורסים ארוכים (7 ימים ויותר) בשתיקה ומתרגלים לפחות שלוש שנים.
נגישות:
נגישות טובה
שעת התחלה: ראשון 14:00
שעת סיום: שישי 14:00
קורס זה מהווה הזדמנות יוצאת דופן ויקרת פז לתרגול ארוך.
 
תרגול למשך זמן ארוך מאפשר לאנרגיה, לדקויות ולעומק של המודעות ושל הלב להיבנות.
נוצרת עוצמה של שתיקה וההשפעה של הסנגהה והתרגול הקבוצתי המשותף מוגברת.
הרטריט ישלב בין זמנים של תרגול עצמאי וזמנים של תרגול בקבוצה, שיחות דהרמה, תרגול מונחה ופגישות אחד על אחד עם סטיבן פולדר.
הרטריט יתקיים 'במשיב נפש' בכליל, מקום המציע תנאי לינה פשוטים (באוהלים אישיים, במרחב משותף) וסביבה יפה ותומכת.
 
This is an unusual and precious opportunity to practice for a longer period.

Extensive practice allows the power, the subtlety, and the depth of awareness and heart to build up. It creates an intensity of silence. It amplifies the intention and vibration of the sangha, the shared space.

The retreat will be partly a self-retreat, with periods of unstructured practice, as well as group sittings, dharma talks and one to one meetings on practice guidance with Stephen Fulder, who will be available at some time every day.

The retreat will be held at Mashiv Nefesh, simple accommodation in the beauty and supportive atmosphere of Clil

www.mnclil.com

הריטריט ישלב בין זמני תרגול קבוצתי וזמנים של תרגול אישי.

במהלך כל יום יהיו שלוש ישיבות פורמליות.יינתן לוח זמנים מומלץ לתרגול אישי. מידי 4 ימים יהיה מפגש אחד על אחד עם סטיבן, מרבית ההנחיות יהיו אישיות ומבוססות על המפגש עם המורה. הריטריט יכלול "שיחות השראה" אך לא שיחות דהרמה.


  • הרטריט פתוח למי שהשתתפ/ה בלפחות 30 ימי תרגול בקורסים ארוכים (7 ימים ויותר) בשתיקה ומתרגל/ת לפחות שלוש שנים.
  • הרטריט יתקיים באנגלית ובעברית. תרגום יינתן במידת הצורך.
  • הריטריט יחל ביום רביעי, הגעה למשיב נפש בין 14:00 לצורך רישום והתארגנות.
  • הריטריט יסתיים ביום שישי לקראת הצהריים.
  • הרטריט יתקיים באנגלית ובעברית. תרגום ינתן במידת הצורך.

 

הרשמה לעדכון כשההרשמה נפתחת

התנדבות בקורס

עמותת תובנה מתבססת ומתנהלת ברובה על עבודת מתנדבים. במהלך השנה מתנדבים בקורסים השונים בעין דור כ-200 מתרגלים, וזאת בנוסף לכ-50 פעילים בתפקידים קבועים. לשם קיום הקורסים והצלחתם יש צורך בהרבה ידיים עוזרות כאנשי צוות מטבח ובתפקידי ניהול הקורסים והמטבח.
הנך מוזמן/ת לחוייה המיוחדת והמעשירה של "ריטריט שירות": הזדמנות לשלב תרגול מדיטציה תוך כדי עשייה, נתינה ועבודה כסנגהה: תרגול מעשיר המהווה גשר אל היושבים על הכרית בריטריט ולתרגול ביום-יום. צוות המטבח ומנהלי הריטריט מתרגלים ריטריט שרות לצד ובחפיפה לכלל מתרגלי הקורס.
הנכם מוזמנים להתנדב ולתרגל תוך כדי עשייה.
 

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.
 

מורים ומנחים בפעילות זו

ד"ר סטיבן פולדר הוא ממובילי התרגול הבודהיסטי בישראל, המייסד והמורה הבכיר של "עמותת תובנה".מעורבותו במדיטציית מיינדפולנס ומדיטציית ויפאסנה החלה בשנת 1975, מאז בילה שנים רבות בהודו וקיבל הדרכתם של מורים שונים מבורמה, הודו והמערב. סטיבן מלמד מזה כ20 שנים, עיקרן בישראל וחלקן בחו"ל, ריטריטים, קורסים ושיעורים שנתיים, ברובם למתרגלים ותיקים, ועסק גם בהכשרת מורים בישראל. סטיבן דוגל בשימוש בדהרמה לקידום השלום בחברה.  סטיבן למד באוניברסיטת אוקספורד ובלונדון, בעל תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית, ופרסם ארבעה-עשר ספרים אקדמיים ופופולאריים בנושא של ריפוי פנימי וחיצוני. כיום הוא מתגורר בכליל, כפר אקולוגי...
Dr. Stephen Fulder was born in London in 1946 and educated at Oxford and the National Institute of Medical Research, where he was awarded his Ph.D in molecular biology. He was a lecturer at London University. He is the founder and senior teacher of Tovana (the Israel Insight Society). He has been involved in Vipassana/ Mindfulness meditation and dharma practice since 1975, has spent years in India and has been guided by a variety of teachers from Burma, India and the West. Stephen has been teaching for 20 years, mostly in Israel but also abroad, and he teaches a large number of retreats,...