שבת תרגול ב-9 לספטמבר, בת"א, בהנחיית חגית הרמון, בנושא: נוכחות בהווה וטוב לב אוהב

נוכחות בהווה וטוב לב אוהב
איך נוכחות, אהבה וידידות מזינות זו את זו
שבת תרגול חודשית במסורת מורה הזן תיך ניית האן
9 לספטמבר, 10:00-15:00, בסטודיו קרונא, חכמי ישראל 92, תל אביב
בהנחיית חגית הרמון*

כמידי חודש, אני שמחה להזמין אתכם לשבת תרגול ולימוד. הפעם ניגע ביחסי הגומלין שבין נוכחות בהווה לבין אהבה וידידות, דרך לימוד הדרשה על האהבה - סוטרה קצרה ומרכזית בבודהיזם.
הדרשה על האהבה (discourse on love - metta sutta), היא טקסט תמציתי ונוגע ללב, ממשנתו של הבודהא. היא מציעה דרך להיות נוכחים לגמרי ברגע, שלמים ושלווים עם מה שיש - או אין: טיפוח של מאיטרי - ידידות, טוב לב אוהב, ואהבה ללא גבולות עם עצמינו ועם אחרים.
כאשר מתאפשר איחוד של התודעה והגוף ברגע ההווה, באופן טבעי נולדת האפשרות לאהבה, חמלה ורצון להיטיב, והתובנה שאין הפרדה בין קיומינו האישי לקיומם של אחרים. לב פתוח מאפשר נוכחות עמוקה יותר. תשומת לב, נוכחות, אהבה והבנה הם חלק מאיכות אחת.
בטוב לב אוהב ואיכפתיות טמון המפתח לשלוות נפש, ליכולת להיות נוכחים ושבעי רצון - וזו אינה משאלת לב רחוקה: יש ליכולות הללו דרכי ביטוי מעשיות שניתן לטפח.
תרגול פשוט של מודעות לנשימה מאפשר ריפוי של מצבי תודעה קשים, ויצירת תחושת מוגנות. כך מתאפשרת הרחבת הלב לגישה אוהבת, איכפתית וחומלת - כלפי עצמנו, חלקים בתוכנו, וכלפי אחרים.

עלות היום: 80 ש"ח לכיסוי הוצאות ודאנה (תרומה מנדיבות הלב ולפי היכולת) עבור המורה

נא להביא מנת אוכל לחלוק

נא להירשם ב: https://goo.gl/forms/7PjlHgF9FJGO5umf2
ליצירת קשר או לשאלות: hagitharmon@yahoo.com
0586980981

*חגית הרמון חייתה כנזירה כ-12 שנים בפלאם ווילאג', מרכז התרגול של מורה הזן Thich Nhat Hanh, והוסמכה על ידו כמורת דהרמה. מנחת חמלה מודעת (MBCL).

שם כותב ההודעה: 
חגית הרמון